« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karaman: Dün dünde kaldı cancağazım

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Mevlana'nın torunları olarak “Dün dünde kaldı cancağazım, bugün yeni şeyler söylemek lazım” deyip önlerine bakacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karaman, Karatay Tevfik Lav Tesisleri'nde Kulüp Başkanı Ahmet Şan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, oyunculuğunda Trabzonspor'a giderken zor olanı tercih ettiğini, şimdi Konyaspor'a da aynı prensip doğrultusunda zoru olanı seçtiği için geldiğini belirtti.
“Bir şeyler değişmeli ki Ünal Karaman Konyaspor'a geldi” diyen Karaman, futbolun doğrularına odaklanmaya çalışacaklarını, bunun gerçekleşmesi durumunda başarının kendiliğinden geleceğini anlattı.

Konyaspor'un, zor zamanında kendisine ihtiyacı olduğu için bu görevi kabul ettiğini vurgulayan Karaman, “Buraya çeşitli sıfatlarla değil, Konyalı Ünal olarak geldim. Tüm Konyalılardan desteklerini esirgememelerini istiyorum. Çünkü bu yıl çok zor geçecek” dedi.

“DÜN DÜNDE KALDI CANCAĞAZIM...”

Karaman, Konya sporunun bir bütün olduğunu, vitrinde ise Konyaspor'un yer aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Kentteki ve ilçelerindeki tüm amatör spor kulüpleriyle bir bütün halinde olmamız, alt yapıya büyük önem vermemiz gerekiyor. Amaç, Konya'nın değerlerini Konyaspor'a kanalize edebilmek. Benim dönemimde amatör spora en üst düzeyde katkı sağlanacağından kuşkunuz olmasın. Amatör takımları kesinlikle soyutlamayacağız. Konyaspor'un şu an durumunun iyi olduğunu söyleyemeyiz, çünkü ligde en çok gol yiyen ikinci takım. Ancak, hepimiz Mevlana'nın torunuyuz. 'Dün dünde kaldı cancağazım, bugün yeni şeyler söylemek lazım' deyip önümüze bakacağız.”

Eski defterlerin yeniden açılmamasını, gecenin karanlığında fenerin gözlerine değil önlerine tutulmasını isteyen Karaman, şöyle devam etti:
“Nurullah Sağlam, daha önce aynı takımda forma giydiğim, insan olarak, futbol adamı olarak kendisine güvendiğim, antrenman kalitesinden emin olduğum bir hoca... Ancak bazı anlaşmazlıklar olmuş, işe kötü başlanmış, istenilen hedefe ulaşılamamış. Şu an transfer yapma şansımız olmadığı gibi, halen buna ihtiyaç da yok. Ayrıca takımımız çok kaliteli oyunculardan kurulu... 'Şu mevkide eksik var, oraya transfer yapmamız gerekiyor' deyip oyuncularımı da kıramam. Sadece oyuncularıma, aynaya bakıp kendi eksiklikliklerini önce kendilerinin görmesini isteyeceğim. Biz de teknik heyet olarak aynısını yapacağız.”

Karaman, belki de sezon sonunda takıma sadece genç futbolcuların alınacağını, 20, 30 ya da 40 genç oyuncu transfer edebileceklerini, bu duruma kimsenin şaşırmamasını istedi.

“TAKIMA SAHİP ÇIKILMADIĞINI HİSSEDERSEM...”

Karaman, sınırsız sevgiyle Konya'ya geldiğini, herkesin bir bütün olarak Konyaspor için emek sarf etmesi gerektiğini, takıma sahip çıkılmadığını hissetmesi durumunda ise Konyaspor'dan ayrılmakta, bir profesyonel gibi davranmakta tereddüt etmeyeceğini ifade etti.
Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan ise Ünal Karaman ile 3 yıllığına anlaştıklarını, içlerinde bir uhde olan, takıma Konyalı bir teknik adam transfer etme isteğini gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Tekliflerini kırmayarak Konyaspor'a gelen Karaman'a teşekkür eden Başkan Şan, sezona iyi başlamadıklarını ancak bugün bu defteri kapatıp yeni bir sayfa açtıklarını, işin içine Ünal Karaman heyecanı kattıklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz