KARAMAN HABERLERİ

Karaman’da Serbest Bölge Ve Gıda Vadisi Toplantısı

IHA
27.08.2015 - 13:05Son Güncelleme :

KARAMAN'DA KURULMASI PLANLANAN SERBEST BÖLGE VE GIDA VADİSİ İÇİN TOPLANTI YAPILDI

IHA

Karaman’da kurulması planlanan Serbest Bölge ve Gıda Vadisi ile ilgili istişareler sürüyor.
Önümüzdeki aylarda yapılacak çalıştay öncesi Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, STK temsilcileri ve sanayiciler Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldi. Sanayicilerin bilgilendirildiği ve görüşlerinin alındığı toplantıda çalıştay öncesi konu tüm yönleriyle masaya yatırıldı. Çalıştay hakkında görüş alışverişinin yapıldığı ve konunun tüm yönleriyle ele alındığı toplantıda sanayicilerin Karaman’a Serbest Bölge kazandırılması konusunda pozitif yaklaşım içerisinde ve katkı vermeye hazır oldukları gözlemlendi.
Serbest Bölgeyi büyük bir projenin parçası olarak gördüklerini ifade eden AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, “Bizim Karaman ile ilgili büyük tahayyüllerimiz var. Karaman’ın ve bu bölgenin bir sıçrama yapmaya ihtiyacı var. Bu bölgenin daha çok üretme potansiyeli var. Daha çok üretmenin birinci koşulu iyi organize olmaktan ve işin detaylarını aşama aşama planlamaktan geçiyor. Mesela daha çok ürettiniz diyelim, kaldı ki Karaman mevcut sanayi yapılanmasıyla da bugün daha çok üretebilir, o daha fazla ürettiğinizi satabileceğiniz pazarlarda organize olamazsanız ya da ticaretinizi büyütecek organizasyonlar gerçekleştiremezseniz bunun fazla da bir anlamı olmuyor. Hatta eldeki kaynak atıl yatırıma kanalize edildiği için belki de zararı oluyor. Bu çerçevede özellikle söylemem gerekir ki, biz serbest bölgeyi büyük bir projenin bir parçası olarak görüyoruz. Bu çalıştayı da biz Karaman’ın ekonomik olarak bir sıçrama yapabilmesi için akıl terleteceğimiz, hepimizin akıl terleteceği bir ortam olarak görüyoruz. Bu çalıştayda tek amaç serbest bölge konusunda karar vermek değildir. Bu çalıştayın amacı serbest bölge’nin de bir parçası olacağı büyük bir projeyi inşa etmektir. Serbest bölge, bu büyük projenin küresel pazarlarla iç pazarlara daha güçlü açılmamızı ve Karaman’ı yatırım için cazip hale getirecek, Karaman ekonomisine ilave finansman imkânı sağlayacak bir parçasıdır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman’da Serbest Bölge Ve Gıda Vadisi Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman’da Serbest Bölge Ve Gıda Vadisi Toplantısı haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ

KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı