KARAMAN HABERLERİ

Karaman’da Önemli Kavşaklar Yeniden Tasarlanıyor

IHA
01.09.2015 - 12:06Son Güncelleme :

KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI ERTUĞRUL ÇALIŞKAN, YENİDEN DÜZENLEME YAPILACAK OLAN KAVŞAKLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

IHA

Karaman Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu önemli güzergâhlar üzerindeki kavşakları yeniden tasarlıyor.
Düzenlenecek kavşaklarda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Şehir içi trafiği daha güvenli hale getiriyoruz" dedi.
Karaman Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu Bisikletli Kavşak, Zembilli Kavşağı ve Piri Reis Vadisi Kavşağı’nı tamamen yeniden düzenliyor. Projeleri hazırlanan kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında, alt ve üst geçitlerle trafik daha güvenli hale gelecek. Ayrıca, vatandaşların "Duvarlı Yol" olarak bildiği Zembilli Mahallesi’nde bulunan kavşaktan Tapduk Emre Mahallesi’ne geçiş, viyadükle sağlanacak. Projeleri hazırlanan kavşaklarda detaylı inceleme yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Kavşaklar yeninden düzenlendiğinde, bu güzergâhlardaki ulaşım daha kolay ve güvenli olacak" dedi.
Başkan Çalışkan şunları kaydetti;
"Sanayi, üniversite ve devlet hastanesine ulaşımın sağlandığı ana yollar üzerinde bulunan kavşakları yeniden düzenliyoruz. Özellikle hastaneye hızlı ve güvenli ulaşım için gerekli olan bir çalışma yürütüyoruz. Örneğin, Alparslan Türkeş Bulvarından gelerek hastaneye gitmek isteyen bir vatandaşımız, sanayi yolundan dolaşmak zorunda kalıyordu. Zembilli kavşağını çalışmasında, yapacak olduğumuz köprü ile Taptuk Emre Mahallesi’ne direk geçişi sağlayacağız. Diğer yandan Bisikletli Kavşak üzerindeki düzenleme çalışması dâhilinde sürücülere alttan ve üstten geçiş imkânı sunacağız. Böylece bu kavşaktaki kaza oranını en az seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. Bir diğer kavşak çalışmamız da Piri Reis Vadisi’nin yanındaki kavşak. Bu kavşakta da sürücülere alttan ve üstten geçiş imkânı vermek sureti ile trafiği daha güvenli hale getireceğiz. Bu üç kavşak düzenlemesi ile ilgili projelerimiz hazırlandı ve ihale aşamasına geldi. Kavşak düzenlemeleri tamamlandığında, hem şehir içi trafik daha güvenli hale gelecek, hem de şehrimiz modern bir görünüm kazanacak."
"KAMULAŞTIRMALAR TAMAMLANDI KİMSE MAĞDUR OLMADI"
Kavşak düzenleme çalışmaları kapsamında, gerekli yerlerde kamulaştırmalar yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Yaptığımız kamulaştırmalarla mülk sahibi vatandaşlarımızla karşılıklı uzlaştık ve hiç kimseyi mağdur etmedik" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman’da Önemli Kavşaklar Yeniden Tasarlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 12 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman’da Önemli Kavşaklar Yeniden Tasarlanıyor haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ
  KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:22
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:43
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı