KARAMAN HABERLERİ

Karaman’da mahkumlara eğitim programı düzenleniyor

DHA
31.03.2016 - 11:35Son Güncelleme :
DHA

KARAMAN/(DHA) -KARAMAN Kent Konseyi Kadın Meclisi kapalı ve açık cezaevindeki erkek mahkûmlara yönelik eğitim programları düzenledi. Kişisel Gelişim Danışmanı Nevin Tümene eğitim programı çerçevesinde mahkumlara aile içinde babanın rolü ve çocuğun karakteri oluşumunda baba figürünün önemini anlattı. 

Mahkûmlara yönelik eğitim programlarının öneminden bahseden Tümene; "Yarınların geleceği çocuklarımızın iyi bir gelişme gösterebilmeleri için anne-baba ve çocuklar arasında etkili bir iletişim kurulması gerekmektedir. Etkili bir iletişim, aile üyelerinin karşılıklı olarak birbirlerini, düşüncelerini ve duygularını anlamalarını sağlar. İşbirliği, yardımlaşma ve paylaşma davranışlarına yol açar. Çocukların gelişmesi için uygun bir ortam oluşmasına neden olur. İyi bir iletişimin gerçekleştiği aile ortamında çocuklar daha bağımsız bir kişilik geliştirirler. Düşünme, düşünce ve duygularını açıklama özgürlüğü ve alışkanlığı kazanırlar. Erkek bireylerin aile içi iletişimde ki rolünün öneminden dolayı bu eğitim programlarını gerçekleştirmekteyiz." dedi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman’da mahkumlara eğitim programı düzenleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman’da mahkumlara eğitim programı düzenleniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı