KARAMAN HABERLERİ

Karaman’da “İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku” Konulu Seminer

IHA
24 Ekim 2015 - 15:26Son Güncelleme : 24 Ekim 2015 - 15:27

KARAMAN BAROSU TARAFINDAN "İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU" KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ.

IHA

Karaman Barosu’nun ev sahipliği yaptığı, Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezi tarafından meslek içi eğitim seminerleri kapsamında, "İş ve sosyal güvenlik hukuku” konulu seminer düzenlendi.
Bir otelde gerçekleşen seminere Karaman Baro Başkanı Avukat Oktay Yılmaz ile avukatlar ve TBB Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi Avukat Yusuf Akbaş, Eğitmen İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Emin Zeytinoğlu katıldı.
Seminerde konuşan Baro Başkanı Oktay Yılmaz, konusunda uzman hukukçulardan oluşan bir ekiple seminerlere devam ettiklerini söyleyerek, "Karaman’da görev yapan meslektaşlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın da değişik alanlarda bilgi sahibi olmasını önemsiyoruz. Bu bağlamda yaptığımız seminerlerde, vatandaşlarımızın güncel hayatta karşılaşması muhtemel olayların hukuki açıdan net bir şekilde anlatılması ve hak durumları noktasında bilinilirliği artırmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Karaman gelişen iş sahaları, küçük sanayisi, Organize Sanayi Bölgesi ve çalışan durumu baz alındığında iş güvenliği, işçi sağlığı ve işçi hukuku konularında süratle bilgilendirilmesi gereken iller arasında ilklerden olur. Bu nedenle seminerlerin verimli geçmesini umuyorum" dedi.
Bir dönem Karaman’ın Ermenek ilçesinde garnizon komutanlığı yaptığını belirten İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Prof. Dr. Emin Zeytinoğlu, bu vesileyle Karaman’ı çok sevdiğini ve seminere katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
Zeytinoğlu, “Karaman’da işçi mağduriyeti davalarına az sayıda avukatın baktığını öğrendim. Bu davalarla ilgilenin, işçi gerçekten haklıysa kazanırsınız. Anayasamız ayrımcılık yapmayı yasaklıyor, ama pozitif ayrımcılık geçerli" diye konuştu.
Zeytinolğu, burada pozitif ayrımcılığa kimler giriyor? İşçiyi koruyacağız, engellileri, çocukları, yaşlıları koruyacağız gibi. İşe iade, iş hukuku konularında mağduriyetin nasıl oluşacağı, kime mağdur denileceği ve işe tekrar dönüş konularında dikkat edilecek konular üzerinde de bilgiler paylaştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman’da “İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku” Konulu Seminer hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman’da “İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku” Konulu Seminer haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ
  KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:02
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:44
  • Akşam
   19:39
  • Yatsı
   21:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı