KARAMAN HABERLERİ

Karaman Belediyesinden Vatandaşlara Aşure İkramı

IHA
27.10.2015 - 17:52Son Güncelleme :

KARAMAN BELEDİYESİ VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMINDA BULUNDU.

IHA

Karaman Belediyesi, Aktekke Kent Meydanı, Atatürk Parkı ve belediye hizmet binası önünde kurduğu stantlarda vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, aşure dağıtımında yaptığı konuşmada, aşure geleneğinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Karaman’da da büyük bir coşkuyla yaşatıldığını belirtti. Vatandaşların muharrem ayını kutlayan Çalışkan, "Birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği bu gelenekler nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelmiştir. Karaman Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz Aşure ikramımızı bu yılda gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın ve İslam Aleminin mübarek Muharrem ayını en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman Belediyesinden Vatandaşlara Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman Belediyesinden Vatandaşlara Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı