ADANA HABERLERİ

Karalar'a 'çölyak' teşekkürü

DHA
28.03.2016 - 13:07Son Güncelleme :
DHA

ADANA Çölyak ile Yaşam Derneği'nin organizesiyle Türkiye'de farklı illerde faaliyet gösteren Çölyak dernek başkanları, Seyhan İlçe Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile bir araya geldi.
Adana Çölyak İle Yaşam Derneği Başkanı Maide Yılmaz, Başkan Karalar'ın Çölyak hastalarının tüketebileceği türden özel ekmek üreten bir fırına öncülük ettiğini belirterek, bu hassasiyet nedeniyle kendisine teşekkür etmek istediklerini söyledi. Başkan Karalar da "Yalnızca Adana'da özel diyet ekmek ile beslenmesi gereken hasta sayısının ortalama beş bin olması çok önemli bir oran. Türkiye geneline baktığımızda bu sayı ortalama elli binleri buluyor. Yaptığımız bu anlamlı hizmet Türkiye'ye örnek olacaktır" diye konuştu.
Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya İzmir Ege Çölyak Dernek Başkanı Vahdet Yanık, Antalya Çölyak Dernek Başkanı Sulbiye Şahinler, İzmit Çölyak Dernek Başkanı Nesrin Atar, Van Çölyak Dernek Başkanı Sibel Yıldızbaş, Bursa Çölyak Dernek Başkanı Yusuf Altay, Elazığ Çölyak Dernek Başkanı Salih Yenisu ve Şanlıurfa Çölyak Dernek Başkanı Hasan Doğan katıldı. Toplantıda Seyhan Belediyesi'nde sosyal çalışmalardan sorumlu Başkan Yardımcısı Türkan Eşli de hazır bulundu.

ÇÖLYAK NEDİR?
Çölyak, bir sindirim sistemi hastalığıdır. Çölyaklı kişiler gluten içeren normal ekmek, makarna, pasta, börek, bisküvi ve benzeri çok sayıda gıdayı yiyemez. Mısır unu, pirinç unu, soya unu, patates unu gibi gluten içermeyen maddeleri tüketebilir.

ADANA,(DHA)
EŞ(28.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Karalar'a 'çölyak' teşekkürü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karalar'a 'çölyak' teşekkürü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı