Çukurova Haberleri

  Karalar, 100 şehit anısına 100 fidan dikti

  dha
  04.04.2016 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 100 şehit ailesinin katılımıyla TEMA Hatıra Ormanı’na 100 fidan dikti.

  Seyhan Baraj Gölü kıyısında Çatalan Köprüsü civarında bulunan TEMA Vakfı Ormanlık Alanı’nda Adana’da faaliyet gösteren şehit, gazi ve malul ailelerinin üyesi olduğu derneklerin katılımıyla fidan dikimi yapıldı. Fidan dikimine Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Adana Şubesi ile Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri ve Malulleri Derneği Adana Şubesi yöneticileri, üyeleri ve Yüreğir Şehit Öğretmen Sait Korkmaz Ortaokulu öğrencileri de katıldı.

  Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, fidan dikimine katılan şehit çocuklarıyla yakından ilgilendi. Başkan Karalar, "Belediyemiz, Tema Vakfı ve Şehit Öğretmen Sait Korkmaz Ortaokulu işbirliği ile şehit ailelerimizle birlikte şehitlerimiz adına fidan dikimi gerçekleştirdik. Bu vesile ile terörü bir kere daha lanetliyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Yaprakların yeşilinde, ağaçların gölgesinde hep sizi hatırlayacağız yiğit şehitlerimiz. Bizleri şehit aileleriyle buluşturan ve böylesine anlamlı bir etkinliği gerçekleştirmemizde aracı olan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Adana Şubesi ve Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri ve Malulleri Derneği Adana Şubesi yöneticilerine çok teşekkür ediyorum"dedi.

  Törene katılan şehit aileleri kendilerini unutmayan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile TEMA Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

  Dikilen her fidana bir şehidin künye bilgileri yazılırken Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ın şehit edildiği suikastta şehit düşen polis memuru Selahattin Baysoy’un kızı Sena Baysoy, Başkan Karalar’a çiçek verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı