Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karaköy'e kamyonet yasağı

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Valilik, iki yıl önce aldığı kararı nihayet uygulayarak Perşembe Pazarı'na 1 Mart'ta kamyon ve kamyonet yasağı getiriyor. Perşembe Pazarı esnafı da kıyameti koparıyor.

  İstanbul İl Trafik Komisyonu'nun 20 Kasım 1997 tarihinde aldığı, 97/94 sayılı karar yürürlüğe giriyor. Buna göre Karaköy'de Tersane Caddesi ile caddenin devamı olan Yüzbaşı S. Evren Caddesi, Perşembe Pazarı Caddesi ve Voyvoda (Bankalar) Caddesi arasında kalan bölge kamyon ve kamyonete kapatılıyor. Karar 1 Mart'tan itibaren 07.00 ile 20.00 saatleri arasında uygulanacak. Bu caddelerde ve bağlantılı olan sokaklarda faaliyet gösteren hırdavatçı ve elektrikçi türündeki işyerlerine gelip giden kamyon ve kamyonetler zaten yoğun olan trafiği olumsuz yönde etkiliyordu. Valilik kararı bundan iki yıl önce, 15 Şubat 1998'de almıştı. Ama bölge esnafının direnmesi sonucu esnafa iki yıl hazırlık süresi tanındı.

  Dün Valilik'ten kamuoyuna gönderilen faksta şu sözler büyük puntolarla yazılmış, altı da çizilmişti: ‘‘01.03.2000 tarihinden itibaren müsamahasız olarak uygulanacaktır.’’

  Tanınan 2 yıllık hazırlık süresine rağmen, özellikle Perşembe Pazarı esnafı yine köpürüyor ve bu kararın, kendilerinin Perşembe Pazarı'ndan çıkıp, Perpa'ya gitmeleri için yeni bir baskı olduğunu öne sürüyor. Dernek, bölgede 12 bin esnaf ve 70 bin çalışan olduğunu belirtiyor.

  Cemal Ramazanoğulları Dernek Başkanı

  Bu karar alınsın görün Perşembe Pazarı'ndaki sesi.

  Bu karar, Perşembe Pazarı esnafının ölmesi demektir. Kimse ayaklarıyla ölüme gitmez.

  Erol Çakır İstanbul Valisi

  Perşembe Pazarı ve civarına 1 Mart'tan sonra saat 7.00-20.00 arası kamyonet giremeyecektir. Karar müsamahasız olarak uygulanacaktır.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı