Gündem Haberleri

  Karakoldaki ölüm: 1 polis açığa alındı

  Sinan BİLGİLİ / DHA
  23.12.2009 - 17:13 | Son Güncelleme:

  Avcılar'da karakolda ölüm olayı ile ilgili olarak 1 polis açığa alındı.

  Avcılar Firuzköy Karakolu'nda bot bağıyla intihar ettiği öne sürülen Osman Aslı'yı avukat görüşme odasında yalnız bırakan polis memuru M.G. açığa alındı.

  Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı`ndaki usta birliğine gitmeden önce İstanbul'daki ailesinin yanına izne gelen Osman Aslı, Avcılar'da Motosikletli Polis Tim amirliği ekiplerince gözaltına alınmıştı. Aslı, asker olduğunu söylemesi üzerine avukat görüşme odasına alınmış, daha sonra bot bağlarını penceredeki jaluziyi tutan çivilere bağlayarak intihar etmişti.

  POLİS MEMURU AÇIĞA ALINDI

  İntihar olayının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü 2 polis müfettişi görevlendirdi. Müfettişler, karakolda bulunan polis memuru M.G ile karakolda bulunan 3 polisin ifadesini aldı. 3 polis olay sırasında farklı odalar da olduklarını belirterek olaydan daha sonra haberlerinin olduğunu söyledi. Osman Aslı'yı 'yunus' polislerinden teslim aldığı anlaşılan M.G. ifadesinin ardından açığa alındı.

  Polis memuru M.G, açığa alındıktan sonra Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na da ifade verdi. M.G. ifadesinde, "Osman Aslı karakola 18.15'te teslim edildi. 'sevgilim beni terketti' diyordu başka da bir şey söylemiyordu. Ben 18.30'a kadar bekledim. Kartal'a gidecektim. 18.30'da karakoldan ayrıldım' şeklinde konuştuğu kaydedildi.

  SEVGİLİM DEDİĞİ KİŞİNİN DE İFADESİ ALINDI

  Olayın ardından polis, Osman Aslı'nın kendisini terkettiğini söylediği B.Ö'nün ifadesini de aldı. B.Ö'nün ifadesinde Osman Aslı'nın kendisiyle arkadaş olmak istediğini ancak kendisinin kabul etmediğini söylediği öğrenildi.Yapılan incelemede Aslı'nın B.Ö ile bir süre aynı barda çalıştığı ve ayrıldıktan sonra 13 kişiyle birlikte bara giderek B.Ö'yü kaçırmaya çalıştığı tespit edildi. Aslı'nın savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldığı öğrenildi.

               

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı