Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Karakolda böyle yandı

  Ali ŞEN / DHA
  29 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 29 Mayıs 2010 - 01:05

  Gözaltına alındığı karakolda, polislerin tahriki ve ihmali sonucu kendisini yaktığını söyleyen Ferhan Uzun’un dehşet veren görüntüleri dava dosyasına girdi.

  KARAKOLDA KENDİNİ YAKTI

  İŞTE KARAKOLDAKİ SKANDAL GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  MERSİN’de, 23 Ekim 2008’de Galatasaray-Olympiakos maçının sonucunu bira içerek kutlarken gözaltına alınan ve götürüldüğü karakolda kendini yaktığı öne sürülen bakkal Ferhan Uzun’un (50) alev topuna döndüğü görüntüleri, polis merkezinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Dehşet veren görüntüler, olay sırasında görev yapan komiser H.K.’nin, Mersin 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde işkence suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın dosyasına da eklendi.

  ‘Erkeksen yakarsın’

  2001’de hizmete giren karakoldaki usulsüzlük ve yolsuzlukları ihbar ettiği için hedef seçildiğini öne süren Uzun, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Nezarethaneye attılar. ‘Vatan için kendimi yakarım’ dedim. Cebimdeki çakmağı almamışlardı. ‘Sende şeref, namus varsa, erkek adamsan yakarsın’ dediklerinde, ‘Şakam yok’ diye bağırdım. Üzerime spreyle bir madde sıkılmıştı. Çakmağı çıkartıp, ateşledim. Şikayetçiyim.”
  Uzun, korkunç olay sonrası 6 ameliyat geçirdikten sonra sağlığına kavuşmuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı