Gündem Haberleri

  Karakol değil uyuşturucu pazarı

  Ali Ekber ŞEN, Mustafa ERCAN , (DHA)
  28.07.2001 - 01:32 | Son Güncelleme:

  Polis, son yılların en ilginç uyuşturucu operasyonunu Kazanlı Beldesi polis karakoluna yaptı. Karakolu uyuşturucu satış merkezi olarak kullanan başkomiser, komiser yardımcısı ve 7 polis memuru gözaltına alındı.

  Mersin Narkotik Şubesi'ne gelen bir ihbar, görevlileri şaşkına çevirdi: ‘‘Kazanlı Beldesi polis karakolunda uyuşturucu satışı yapılıyor.’’ İlk şaşkınlık geçince narkotik ekipler, meslektaşlarını takibe aldı. Büyük bir gizlilik içinde yapılan soruşturma sonunda ihbar doğru çıktı. Karakol amiri olan ödüllü Başkomiser Hamit Kurul, bir komiser yardımcısı ve 7 polis memuru, kent merkezine 10 kilometre uzaktaki belde karakolunu uyuşturucu satış merkezine çevirmişti.

  Polis polisi bastı

  Bir sivil polis, Başkomiser Kurul ile temas kurdu. Yarım kilo esrar için 500 milyon liraya anlaşma yapıldı. Sivil polis, esrarı teslim almak üzere karakola gitti, numaraları alınmış paraları Başkomiser Kurul'a verdi. Kurul esrarı teslim eder etmez, çevrede önlem alan sivil narkotik ekip karakolu bastı.

  Gözaltına alındılar

  45 yaşındaki Başkomiser Hamit Kurul'la birlikte Komiser Yardımcısı Mehmet Cebeci ve polis memurları Ayhan Şengül, Hamit Tok, Ali Bozkurt, Fatih Altınışık, Mahmut Ertaş, İrfan Dönmez ile Nihat Alpboğa gözaltına alındı.

  Ödüllü başkomiser

  Karakoldan esrar alışverişi yaptığı belirtilen Filiz Kanarlı, Gülşah Perihan Pertemez, Nezahat Çulha, Hüseyin Çabuk, Mehmet Çabuk ve Mehmet Coşkun da yakalandı. Başkomiser Hamit Kurul'un, geçtiğimiz aralık ayında 4 kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen sapık Ömer Faruk Karadut'u yakaladığı için ödül aldığı ortaya çıktı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı