Gündem Haberleri

  Karakol basmaya kalkışan PKK bozguna uğradı

  ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA)
  25.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde sınırın sıfır noktasında bulunan Yeşilova Jandarma Karakolu’na önceki gün saldırmaya kalkışan kalabalık bir grup PKK’lı terörist bozguna uğratıldı.

  21’inci Jandarma Tugay Komutanlığı’na bağlı olan karakoldaki askerler, saat 19.30 sıralarında termal kameralarla 80-100 kişilik PKK’lı grubunun Irak sınırından geçerek topraklarımıza girdiğini ve karakola saldırı hazırlığı yaptığını belirledi. Derecik Beldesi’ne 7 kilometre uzaklıktaki Yeşilova Jandarma Karakolu’nun bağlı olduğu komutanlığa derhal durum iletildi. Bölgeye anında takviye kuvvet çıkarıldı.

  Karakoldaki askerler, teröristlerin saldırıya geçmesini beklemeden, yoğun tank ve top atışlarıyla bulundukları yeri ateş altına alındı. Mehmetçiğin yoğun ateşi sonucu ağır kayıp veren PKK’lı teröristler, çok sayıda ölü ve yaralı vererek bozgun halinde Irak topraklarına kaçtı. Teröristler kaçarken ölen ve yaralanan arkadaşlarını da yanlarına alıp götürdü.

  Askeri yetkililer konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Ancak Kuzey Irak’taki istihbarat kaynaklarına göre, Yeşilova Jandarma Karakolu’na saldırmaya kalkışan PKK’lılardan 30 kadarı öldü. Teröristler yanlarında götürdükleri cesetlerle yaralıları Kuzey Irak’taki Diyala Bölgesi’nde bulunan hastanelere kamyon kasalarında taşıdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı