ADANA HABERLERİ

Karaisalı Belediyesi, Karadağ Berane Belediyesi İle Kardeş Belediye Oluyor

IHA
06.10.2015 - 13:33Son Güncelleme : 06.10.2015 - 13:34

KARAİSALI BELEDİYE MECLİSİ, KARADAĞ BERANE BELEDİYESİ İLE KARDEŞ BELEDİYE OLUNMASI TEKLİFİNİ OY BİRLİĞİ İLE KABUL ETTİ.

IHA

Karaisalı Belediye Meclisi, Karadağ Berane Belediyesi ile kardeş belediye olunması teklifini oy birliği ile kabul etti.
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan başkanlığında toplanan mecliste, gündem dışı konuşma yapan meclis üyelerinden Hasbi Özenir, “Bir şiir ile sözüme biz diye başlamak istiyorum. Orada bir köy var uzakta, gitmesek de gelmesek de o köy bizim köyümüzdür. Tümenli- Kahyalar arasında 300 ya da 500 metre yolun yapılmasını teklif ediyorum” dedi.
Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ise, “Tamam Hasbi Bey oraları da yaparız inşallah” dedi.
Üyelerden Osman Kurdak da, Karaisalı’da yapılacak olan 200 kilometrelik yolla ilgili bilgi istedi. Başkan Aslan, “Arkadaşlar, hava şartlarına göre yolların yapımı devam ediyor. İnşallah yapılmayan yer kalmayacak. Tabi öncelikli olarak yüksek yerler yapılıyor. Önümüz kış olduğu için kar düşmeden önce oralardan başlandı” dedi.
Belediye Başkanlığı’nca hazırlanan 2016 yılı Bütçesinin görüşülmesine geçildi. Üyelerden RifatKöroğlu, teklifin Plan Bütçe Komisyonu başkanlığında müşterek komisyonda görüşülmek üzere havale edilmesini teklif etti. Teklif oylamaya sunuldu. Yapılan oylama neticesinde teklifin kabulüne oy birliği ile karar verildi.
Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü’nce hazırlanan 2016 yılı fiyat tarifelerinin görüşülmesine geçildi. Teklif hakkında söz isteyen olup, olmadı. Üyelerden RifatKöroğlu, gündemin bu maddesinin Plan Bütçe Komisyonu Başkanlığında müşterek komisyona havale edilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemde bulunan madde gereği, Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’nün Belediyece ekonomik işbirliğin güçlendirilmesi amacıyla Karadağ Berane Belediyesi ile kardeş belediye olunması ile ilgili teklif okundu. Teklif hakkında söz isteyen olup, olmadığı soruldu. Üyelerden Rifat Köroğlu’un teklifin geldiği gibi kabuledilmesini önerisi oy birliği ile kabul edildi.
Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 2015 yılı bütçe harcaması bütçeyi aştığından dolayı 3 milyon 500 bin liralık ek bütçesi ile ilgili teklifinin görüşülmesine geçildi. Mali Hizmetler Müdürü Günay Yüce tarafından açıklama yapıldı. Teklifin Plan Bütçe Komisyonu başkanlığında müşterek komisyonda görüşülmesi kabul edildi.
Karaisalı Belediye Meclisi 8 Ekim 2015 Perşembe günü saat 10.00’da toplanacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Karaisalı Belediyesi, Karadağ Berane Belediyesi İle Kardeş Belediye Oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 13 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaisalı Belediyesi, Karadağ Berane Belediyesi İle Kardeş Belediye Oluyor haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:49
  • Yatsı
   20:13
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı