ADANA HABERLERİ

Karaisalı Belediye Meclisi Toplandı

IHA
01.09.2015 - 11:53Son Güncelleme : 01.09.2015 - 11:54

KARAİSALI BELEDİYE MECLİSİ OSMAN KURAK BAŞKANLIĞINDA TOPLANDI

IHA

Karaisalı Belediye Meclisi Eylül ayının ilk oturumunu Meclis 1. Başkanvekili Osman Kurdak Başkanlığı’nda gerçekleştirdi.
Meclis Katip Üyesi Hasbi Özenir, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladıktan sonra yoklama yaptı. Mecliste gündem dışı söz alan üye Durdane Çopuroğlu, Kuvayi Milliye Caddesine 1 adet çöp konteynerı konulması gerektiğini söyledi.
AK Partili Katip Üye Hasbi Özenir de, Kızıldağ Yolu’nun tamamlandığını, yolun yapımında Meclis Üyesi Cumali Işıl başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.
Meclis Üyesi İlyas Karabulut ise, eylül ayının ilk haftasına girildiğini belirterek, “30 Ağustos Zafer Bayramını da geçirdik. 30 Ağustos bizim içinde çok önemli. Atalarımız, dedelerimiz memleketimize düşman sokmamışlar. Bu ülkenin kurtulmasında çok emekleri var. Bundan dolayı atalarımızın ruhu için bir Fatiha okuyalım” dedi.
MHP’li Meclis Üyesi Rifat Köroğlu da, yol çalışmaları hakkında üyeleri bilgilendirdi. Köroğlu, “Tarsus’a sınır olan Yaramış Ovasından Kelebek’e doğru yol çalışmamız başladı. Dolanarak yukarı Barakdağı ve Etekli’ye kadar yapılacak” dedi.
AK Partili Meclis Üyesi Hasbi Özenir de konuşmasında, “Bizler de iki gölet yaptırıyoruz. Ayrıca yol çalışmalarımız da devam ediyor. Sizlerde bizlere teşekkür etmenizi bekleriz” dedi.
MHP’li Meclis Üyesi Rifat Köroğlu da Özenir’e cevap vererek, “Arkadaşlar biz siz yok dedi. Biz varız. Hep böyle olur inşallah” dedi.
MHP’li Belediye Meclis Üyesi Abdulcelil Sak da konuşmasında, geçen hafta yapılan Kızıldağ Karakucak Güreşlerine değinerek, “Geçen hafta güreş müsabakası yapıldı. Tertip Komitesi Üyesi olan Sayın İlyas Karabulut Beye ve ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
AK Partili Meclis Üyesi İlyas Karabulut ise, “Güreşlerde emeğe geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Güreşlerin ne kadar önemli olduğunu, tarihinin ne kadar eski olduğunu ben de bilmiyordum. Bu yıl 530’sunu yaptık, inşallah gelecek yıl 531.sini gerçekleştiririz. Uzun yıllar güreşin içerisindeyim. İsmet Atlı başta olmak üzere emeğe geçenlerden Allah razı olsun. Dışarıdan bakıldığında Karaisalı deyince önce hafızlık geliyor, sonra da güreşler. Bunu bir müftü hocam Erzurum da bahsediyor. Bundan da bizler gurur duyuyoruz” diye konuştu.
Daha sonra gündem maddesine geçildi. Gündemde bulunan madde gereği Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nün plan tasdik harçlarında yapılan değişiklikler ile ilgili teklifi okundu. Teklif hakkında söz isteyen olup, olmadığı soruldu. Üyelerden Rifat Köroğlu’nun konunun Plan Bütçe Komisyonu başkanlığında Müşterek Komisyonda görüşmek üzere havale edilmesini teklifi oy birliği ile kabul edildi.
Karaisalı Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci oturumunu 3 Eylül 2015 Perşembe günü saat 10.00’da yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Karaisalı Belediye Meclisi Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaisalı Belediye Meclisi Toplandı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı