ADANA HABERLERİ

Karaisalı Belediye Meclisi Geçmişine Sahip Çıkıyor

IHA
04.08.2015 - 12:57Son Güncelleme :

KARAİSALI BELEDİYE MECLİSİ YENİMAHALLE'NİN ADININ ÇECELİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİNİ GÖRÜŞTÜ

IHA

Karaisalı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Saadettin Aslan’ın başkanlığında toplandı.
Gündem dışı yapılan konuşmalardan sonra maddelere geçildi. Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’nden gelen yazıda, “İlçemizin ismi uzun yıllar önce Çeceli iken Karaisa Beyliği zamanında Karaisalı olarak değişikliğe uğramıştır. Çeceli isminin önümüzdeki nesillere anımsatmak ve unutulmasını önlemek, tarihimizi hatırlamak amacı ile İlçemiz sınırları içerisinde bulunan Yenimahalle isimli mahallenin de birçok ilçede bulunması nedeni ile Yenimahalle isminin Çeceli Mahallesi olarak değiştirilmesi için Meclise havalesini arz ederim” denildi. Teklif Tarım Orman ve Mahalle ile müşterek komisyonda görüşülmek üzere oy birliği ile havale edildi.
Belediye Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nün Karaisalı kırsalında yoksulluğun azaltılmasına yönelik koyun ve keçi destekleme projesi kapsamında protokol yapmaya, bu proje kapsamında borçlanmaya ve her türlü protokol ve belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Saadettin Aslan’a yetki verilmesi teklifi Plan Bütçe ve Müşterek Komisyonuna oybirliği ile havale edildi.
Gündemde bulunan diğer maddeler de ilgili komisyonlara havale edilirken Karaisalı Belediyesi Ağustos ayı 2. toplantısını 6 Ağustos 2015 Perşembe günü saat 12.00’de yapma kararı aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Karaisalı Belediye Meclisi Geçmişine Sahip Çıkıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaisalı Belediye Meclisi Geçmişine Sahip Çıkıyor haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:37
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:02
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı