AYDIN HABERLERİ

Karaer: “Toplu Sözleşme Masası’na Hazırız, Çalışanlarımızın Sesi Olacağız”

IHA
21.07.2015 - 09:10Son Güncelleme : 21.07.2015 - 09:11

MEMUR-SEN AYDIN İL TEMSİLCİSİ VE SAĞLIK-SEN AYDIN ŞUBE BAŞKANI A. BAKİ KARAER, SENDİKA OLARAK BU YIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİNE HAZIR OLDUKLARINI İFADE EDEREK ÖZELLİKLE SABİT ÖDEMELERDE KAYDA DEĞER BİR ARTIŞIN SAĞLANMASI İÇİN MÜCADELE EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, sendika olarak bu yıl gerçekleştirilecek olan toplu sözleşme görüşmelerine hazır olduklarını ifade ederek, özellikle sabit ödemelerde kayda değer bir artışın sağlanması için mücadele edeceklerini söyledi.
Sağlıkta taşeronlaşmayla ilgili görüşlerini ifade eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, taşeronlaşmaya da sözleşmeli statüde personel çalıştırılmasına da sendika olarak her zaman karşı çıktıklarını ifade ederek mevcut taşeron çalışanların da kadroya alınması için her türlü çabayı göstereceklerini kaydetti.
“TOPLU SÖZLEŞMEDE SABİT ÖDEMELERİN ARTIRILMASINI TALEP EDECEĞİZ”
Baki Karaer, önümüzdeki toplu sözleşme görüşmelerinde sabit ödemelerin en az yüzde 20 oranında arttırılmasını talep edeceklerini belirterek, bu durumun sağlık çalışanları için ortalama 200 TL kadar zam anlamına geldiğini söyledi. Karaer ayrıca, lisans tamamlama ile ilgili hazırlıkların devam ettiğini belirterek, “YÖK bütün üniversitelerden konu ile ilgili görüş aldı. Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında 130 bin sağlık çalışanı lisans tamamlama eğitimine başlayacaktır” şeklinde konuştu.
"YIPRANMA PAYI SAĞLIK-SEN’İN ESERİ OLACAK"
Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi ile ilgili yasal düzenlemelerin henüz gerçekleşmemesinin malum sendikalar tarafından eleştirildiğine de dikkat çeken Karaer, “Diyorlar ki, yıpranma payı neden gecikti? Yılan hikayesine döndü. Yıpranma payı birkaç yıl öncesine kadar bazıları için imkansız bir hayaldi. Ama Sağlık-Sen konuyu devletin zirvesinin gündemine getirmeyi başardı. Devletin zirvesi bu konuda söz verdi. Süreç biraz yavaş işleyebilir ama hep birlikte çalışarak yıpranma payını alacağız. Yıpranma payı tamamen Sağlık-Sen’in eseri olacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Karaer: “Toplu Sözleşme Masası’na Hazırız, Çalışanlarımızın Sesi Olacağız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaer: “Toplu Sözleşme Masası’na Hazırız, Çalışanlarımızın Sesi Olacağız” haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı