AYDIN HABERLERİ

Karaer; “Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı İptal Edilmelidir”

IHA
06.07.2015 - 08:46Son Güncelleme :

SAĞLIK-SEN AYDIN ŞUBE BAŞKANI BAKİ KARAER, GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVININ İPTAL EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ

IHA

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının iptal edilmesi gerektiğini belirtti.
Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, yaptığı açıklamada; “Sendikamızın yoğun çalışmaları sonucu sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 28 Haziran 2015 tarihinde yapıldı. Ancak yapılan sınav çalışanların beklentilerini karşılamaktan uzak kaldı ve maalesef pek çok şaibeyi beraberinde getirdi. Özellikle Van ve İzmir’de soru kitapçıklarının kaybolması soruların çalınması şüphesini doğurmuş ve akıllarda soru işareti bırakılmıştır. Geçmiş sınavlara kıyasla daha zor soruların yer aldığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavında VHKİ-Memur-Şoför ile Şube Müdürü-Şef sorularının yüzde 80’inin aynıdır. Mezun oldukları öğrenim düzeyleri bakımından farklılık gösteren bu gruplara aynı soruların nasıl bir mantıkla sorulduğu da izaha muhtaç bir durum ortaya çıkarmıştır. Yoksa, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı çalışanların görevde yükselmesinin önüne mi geçmeye çalışıyor” dedi.
“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
“Pek çok çelişkili sorunun yer aldığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı sonrasında muhtemelen pek çok kadro boş kalacaktır” diyen Karaer, şöyle konuştu: “Sınavda yapılan hatalar pek çok çalışanı mağdur etmiştir. Sağlık çalışanlarının uzun yıllardır bekledikleri bu sınavın iptali ve yeniden tekrarlanması için Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarını hayal kırıklığına uğratan sınav sonucunda, Bakanlığın oluşan mağduriyeti giderecek tedbirleri alacağını temenni ediyoruz. Konu ile ilgili sendikamız tarafından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne kaybolan kitapçıklar, şaibeli ve hatalı sorular ile VHKİ-Memur-Şoför ile Şube Müdürü-Şef sınav sorularının aynı olması nedeniyle bir başvuru yapılmıştır. İlgili konuların incelenmesi ve sınavın iptalini istediğimiz başvurudan netice alıncaya kadar konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Karaer; “Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı İptal Edilmelidir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Temmuz 2015 tarihinde saat 08 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaer; “Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı İptal Edilmelidir” haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
19 Kasım 2017, Pazar
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı