Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Karadul Leila’ aklandı

  İsmail AKDUMAN/DHA
  13 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 12 Eylül 2012 - 22:46

  Türkiye’de evlendiği 4 eşi de öldüğü için dikkatleri üzerine çeken ve cinayetten hüküm giyen Gürcistanlı Leila Ünlü’nün cezası bozuldu. Gerekçe: “Öldürmesi için bir neden yok.”

  SAMSUN’da eşi Hasan Ünlü’yü (81) öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Gürcistan uyruklu Leila Ünlü’yü (59) ömür boyu hapis cezasına çarptıran 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi bozdu. 1’inci Ceza Dairesi kararını, “Maddi durumu iyi olan maktulün ölmesi halinde mali yönden daha da iyileşmeyecek olan sanığın maktulü öldürmesi için mantıklı bir gerekçe bulunmadığı hususları da birlikte değerlendirildiğinde, sanığın müsnet suçtan beraati yerine mahkûmiyetine karar verilmesi yasaya aykırı olup kararın bozulmasına” ifadeleriyle açıkladı. Yargıtay sanığın beraatine karar verilmesi gerektiğini belirterek Ünlü’yü tahliye etti.

  Banyoda bulundu

  Mayıs 2009’da başına sert bir cisimle vurularak öldürülen 8 çocuk babası Hasan Ünlü’nün 1 yıllık eşi Leila Ünlü, cesedi banyoda bulduğunu ve evden 3 bin Euro parasının da çalındığını söylemişti. Hasan Ünlü’nün tırnakları arasından alınan numunelerin İstanbul Adli Tıp Başkanlığı’nda yapılan incelemesinde, kendi soyağacından birden fazla erkek kişiye ait DNA örneklerine rastlanmıştı.

  4 kocası da öldü

  LEİLA Ünlü, 14 yıl önce Türkiye’ye gelerek Osman Dibiç (58) ile evlenmiş, evliliği yaklaşık 2 yıl sonra Dibiç’in ölmesiyle sona ermişti. Birkaç ay sonra evlendiği Ali Usta (60) da 1 ay sonra ölmüştü. 5 yıl evlenmeyen Leila Ünlü, 2002’de Hüseyin Kol (69) ile nikâh masasına oturmuş, 4 yıl süren bu evlilik de Kol hayatını kaybedince bitmişti. Leila Ünlü’nün sadece Gürcistan’daki ilk eşi hayatta.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı