Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Karadul' lakaplı Leila’yı Yargıtay suçsuz buldu

  İsmail AKDUMAN/DHA
  12 Eylül 2012 - 16:26Son Güncelleme : 12 Eylül 2012 - 21:11

  SAMSUN’da eşi Hasan Ünlü’yü (81) öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan Gürcistan uyruklu Leila Ünlü’yü (59) ömür boyu hapis cezasına çarptıran 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını, Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi bozdu.

  1’inci Ceza Dairesi kararını, “Maddi durumu iyi olan maktulün ölmesi halinde mali yönden daha da iyileşmeyecek olan sanığın maktulü öldürmesi için mantıklı bir gerekçe bulunmadığı hususları da birlikte değerlendirildiğinde, sanığın maktulü öldürdüğüne ya da öldüren kişilere yardım ettiğine her türlü kuşkudan uzak, mahkûmiyete yeter nitelik ve derece kesin delil bulunmadığı anlaşıldığından, sanığın müsnet suçtan beraati yerine mahkûmiyetine karar verilmesi yasaya aykırı olup kararın bozulmasına” ifadeleriyle açıkladı. Yargıtay, sanığın beraatine karar verilmesi gerektiğini belirterek Ünlü’yü tahliye edip, dosyayı yerel mahkemeye gönderdi.

  Karadul lakaplı Leila’yı Yargıtay suçsuz buldu Leila’nın dört ölü kocası

  Mayıs 2009’da başına sert bir cisimle vurularak öldürülen 8 çocuk babası Hasan Ünlü’nün 1 yıllık eşi Leila Ünlü, cesedi banyoda bulduğunu ve evden 3 bin Euro parasının da çalındığını söylemişti. Mahkemede Suçsuz olduğunu anlatan Leila Ünlü, “Arkadaşıma misafirliğe gittim. Eve gelince kendisini göremedim. Banyodan ses gelince oraya gittim ki yerde yatıyor. Hemen çocuklarına ve komşulara haber verdim. Ben kimseyi öldürmedim” demişti. Hasan Ünlü’nün tırnakları arasından alınan numunelerin İstanbul Adli Tıp Başkanlığı’nda yapılan incelemesinde, kendi soyağacından birden fazla erkek kişiye ait DNA örneklerine rastlanmıştı.

  Leila Ünlü, 14 yıl önce Türkiye’ye gelerek Osman Dibiç (58) ile evlenmiş, evliliği yaklaşık 2 yıl sonra Dibiç’in ölmesiyle sona ermişti. Birkaç ay sonra evlendiği Ali Usta (60) da 1 ay sonra ölmüştü. 5 yıl evlenmeyen Leila Ünlü, 2002’de Hüseyin Kol (69) ile nikah masasına oturmuş, 4 yıl süren bu evlilik de Kol hayatını kaybedince sonlanmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı