« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karadır bu bahtım kara!

Yokluğuyla siyah beyazlı takımın sol bek bölgesinde büyük boşluk yaratan İsmail’in dönüşü yine ertelendi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaşlıların yaklaşık 1.5 yıldır sahalara dönmesini beklediği İsmail Köybaşı, bu kez de elinden sakatlandı. İki kez ön çapraz bağları kopan talihsiz futbolcunun bu kez de sol bileğinde kırık meydana geldi.

MİLLİ Takım’ın da 10 yıl sol bek ihtiyacını karşılayacak” denilmişti, Beşiktaş’a transfer olduğunda. Ancak İsmail Köybaşı’nın başı sakatlıklardan bir türlü kurtulmadı. Uzun süreli sakatlıktan sonra geçen pazar Tekirdağspor ile yapılan hazırlık maçında oynayan Köybaşı, dün de sol elinin bileğinden sakatlandı. Neyse ki bu kez sadece bir hafta sanalarda uzak kalacak.

İDMANDA AYNI YERDEN SAKATLANDI

AVUSTURYA’da A Milli Takım kampına katılan İsmail, ay yıldızlıların 29 Mayıs 2012’de Bulgaristan’ı 2-0 yendiği maçın ilk yarısının son dakikasında bir ikili mücadelede sakatlamıp oyundan alınmıştı. Yapılan tetkiklerde Köybaşı’nın sol ayak ön çapraz bağlarının koptuğu açıklandı. Tam 6 ay sahalardan uzak kaldı. Almanya’da ameliyat olan İsmail, kasımda idmanlara çıkmaya başladı.
Ancak sakatlık 19 Kasım 2012’de bu kez onu idmandan yakaldı üstelik aynı yerden. Evet yine sol çapraz bağzalar... Yaklaşık 6 aylık aradan sonra siyah beyazlıların sezon başına kampına katılan İsmail Köybaşı, özel bir programla çalışmalarını sürdürdü.

BUGÜN BIÇAK ALTINA YATACAK

TALİHSİZ oyuncu önceki gün yapılan antrenmanda sol el bileğinden sakatlandı. Dün yapılan kontroller sonunda oyuncunun sol el bileğinde kırık tespit edildi. Takım doktoru Ertuğrul Karanlık, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, “İsmail Köybaşı, çift kale maçta bir ikili mücadele sırasında sol eline darbe almıştı. İsmail’in sol el dördüncü metalkarpal kemiğinde kırık meydana geldiği tespit edildi.
İsmail, yarın (bugün) Kadıköy Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat edilecek. Futbolcumuzun 1 hafta içinde takımla birlikte antrenmanlara çıkması planlanmaktadır” dedi.

Geçen sezonu boş geçmişti

2009’da Gaziantep’ten 4.5 milyon Euro’luk bonservis bedeliyle alınan İsmail Köybaşı, 20 maçta siyah beyazlı formayı giydi. Sonraki sezonda ise 29 maçta sahaya çıkan İsmail, 2011-12 sezonunda ise 33 maçta oynadı. İsmail sakatlıktan ötürü geçen sezonu ise boş geçti.

Transferi etkiledi

BEŞİKTAŞ, yeniden sahalara dönemesini beklediği Köybaşı’nın önünü kapatmamak adına sol beke Ramon Motta’yı satın almak yerine kiralama yoluna gitmişti.

FUTBOLU SAKATLIKTAN DOLAYI BIRAKANLAR

SELÇUK YULA

YAKIN zamanda aramızdan ayrılan Fenerbahçe efsanesi, ayağı kırıldıktan sonra Galatasaray’a transfer olmuştu. Ancak yıldız eski günlerine dönemedi ve 33 yaşında veda etti.

RIDVAN DİLMEN

ESKİ Trabzonlu Yesiç ayağını kırınca kariyerinin gidişatı da çizildi. Kendisinin bile hatırlamadığı sayıda defalarca bıçak altına yatsa da eskisi gibi olmadı ve futboldan erken koptu.

ALİ GÜLTİKEN

SİYAH beyazlı ekibin Metin Ali-Feyyaz efsane üçlüsünün üyesi, Hollanda ile oynanan milli maçın kampında düz koşuda çapraz bağları koptu ve futbol hayatına nokta koydu.

STEPHAN APPIAH

BACAĞINDA damar tıkanıklığı oluştu. F.Bahçe’den ayrıldıktan sonra başka takımlarda oynasa da verimli olamadı ve 29 yaşında futbol hayatını bitirmek zorunda kaldı.

TOBIAS LINDEROTH

BÜYÜK umutlarla gelmişti. Fakat üç ezon boyunca sadece 25 maçta Galatasaray forması ile sahaya çıktı. Öyle ki bazen takımda olduğu bile unutuldu. Sakatlıktan ötürü 31 yaşında bıraktı.

KEMAL ASLAN

FUTBOLUMUZUN yıldız adaylarındandı. Gaziantepspor’da da bu beklentilerle Fenerbahçe’ye geldi. Çapraz bağları kopunca Fenerbahçe’de tutunamadı ve kariyeri baş aşağı gitti.

İLGİNÇ FUTBOLCU SAKATLIKLARI

Gökhan Keskin:
Banyoda düşüp sakatlandı.

Rüştü Reçber
Krampon temizlemek için kullandığı falçata ile elini kesti.

Suat Usta
Banyoda düşüp yaralandı ve sol ayağına dikiş atıldı.

İbrahim Üzülmez
Banyoda kayıp düşünce aşil tendonu kesildi.

Hasan Şaş
Soyunma odasında cam yumruk atınca kolunu yaraladı.

Volkan Demirel
Taraftara forma atarken omuzu çıktı.

Deniz Barış
Evde bir tartışma sonrası cam sehpaya tekme atınca bacağından yaralandı.

Semih Kaya
Mangal yaparken gözüne kömür tozu kaçtı.Bunları da Beğenebilirsiniz