AMASYA HABERLERİ

Karadenizlilerin Sağlığı Karadenizli Yöneticilere Emanet

IHA
25.02.2015 - 12:39Son Güncelleme :

SİNOP İL SAĞLIK VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVLERİNİ YÜRÜTEN GÖKHAN TELATAR RİZE PAZARLI, SAMSUN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ DURSUN MEHMET MEHEL ORDU ÜNYELİ, AMASYA KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ Ş. ABDULLAH KAYA TRABZONLU, ORDU İL SAĞLIK MÜDÜRÜ İSMET KOLOMUÇ TRABZON AKÇABATLI, SAMSUN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ YUSUF KÖKSAL SAMSUNLU OLDUĞUNU DİLE GETİRİRKEN, ORDU İL SAĞLIK MÜDÜR YARDIMCISI SEYHAN CANBULUT İSE, “TRABZONLUYUM. ORDU’DA YAŞIYORUM. BİZE HER YER TRABZON” DİYE KONUŞTU.

IHA

Orta Karadeniz Bölgesi’ndeki illerden Amasya, Ordu, Samsun ve Sinop’ta yaşayanların sağlığını Karadenizli sağlık yöneticileri yükleniyor.
Amasya’da 4 ilin sağlık yöneticilerinin katıldığı Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) toplantısının ev sahipliğini yapan Amasya İl Sağlık Müdürü Mehmet Rüştü Ertosun, Samsun-Çarşambalı ve 25 yıldır yaşadığı Amasya’dan evli olduğunu belirtip diğer yöneticilerde memleketlerinden bahsedince tamamına yakınının Karadenizli olduğu ortaya çıktı.
Sinop İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlerini yürüten Gökhan Telatar Rize-Pazarlı, Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel Ordu-Ünyeli, Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ş. Abdullah Kaya Trabzonlu, Ordu İl Sağlık Müdürü İsmet Kolomuç Trabzon-Akçabatlı ve Samsun İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal Samsunlu olduğunu dile getirirken, Ordu İl Sağlık Müdür Yardımcısı Seyhan Canbulut ise Trabzonlu olduğunu ve Ordu’da yaşadığını söyledi.
Sağlık Bakanlığı Samsun Bölge Koordinatörü Beytullah Şahin, Amasya Halk Sağlığı Müdürü Öner Nergiz, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Faruk Tonga ve Trabzonspor taraftarı, Amasya İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Ahmet Bircan Fettahoğlu’nun da da katıldığı toplantıda Amasya’daki sağlık birimleri ve hizmetler hakkında sunum yapan Amasya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Özgür Dalkıran da Trabzonlu olduğunu ifade etti.
Apple Palace Otel’deki toplantıda iller arası acil sevk işlemleri süreci ve diğer alanlardaki çalışmalar ele alındı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Karadenizlilerin Sağlığı Karadenizli Yöneticilere Emanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karadenizlilerin Sağlığı Karadenizli Yöneticilere Emanet haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:05
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:55
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı