« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karadeniz'de büyük birleşme

Süper Lig'de mücadele eden karadeniz ekipleri Trabzonspor, Akçaabat Sebatspor, Çaykur Rizespor ve Samsunspor kulüplerinin başkanları, yaptıkları toplantıda ürünlerini birlikte satmak için ortak bir şirket kurma kararı aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GELİR KAYNAĞI SAĞLANACAK

Trabzon Zorlu Grand Otel'de yaptıkları toplantıya kulüp başkanları Veli Sezgin, Atay Aktuğ, Ekrem Cengiz ve İsmail Uyanıkïla Trabzonspor'un eski başkanları Özkan Sümer, Faruk Özak ile kulüp asbaşkanları katıldı.  Kurulacak şirkette Trabzonspor, Samsunspor, Akçaabat Sebatspor ve Çaykur Rizespor'un ürünlerinin yanı sıra sponsor firmaların ürünlerinin de satılmasının sağlanacağı belirtildi. Şirketin kurulmasından sonra 4 kulübün de önemli bir gelir kaynağına kavuşabileceği bildirildi.

AKTUĞ'UN HEYECANI

Bölge kulüplerinin her konuda işbirliği içinde olmasını istediklerini belirten Trabzonspor Başkanı Aktuğ, şirketin kurulması için ön çalışmaların yapılmasına başlandığını söyledi. Şirketin büyüyeceğine inandığını kaydeden Başkan Aktuğ, şöyle dedi:
"Toplantıda ortak bir şirket kurarak kulüp ürünlerinin satışını gerçekleştirme yolunda adım atma konusunda anlaştık. Birbirimize destek vermemiz gerektiğine inanıyorum. Trabzonspor olarak sadece bölge kulüpleriyle değil Malatyaspor, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Konyaspor ve öteki tüm kulüplerle de iyi ilişkiler içinde olmaya özen gösteriyoruz. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'la da bu ilişkileri geliştiriyoruz. Futbolun gerçek gelişimini, ancak böyle sağlarız."

"GÜÇLENDİRMELİYİZ"

Karadeniz takımlarının güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Aktuğ, "Trabzonspor şampiyon olurken Giresunspor, Çaykur Rizespor, Orduspor, Samsunspor ve Zonguldakspor 1'inci Lig'de mücadele ediyordu" diye konuştu. Transfer mevsiminde de bölge kulüplerini koruyacaklarını açıklayan Atay Aktuğ, "Akçaabat Sebatspor'dan futbolcu alıp, onları zayıflatmak istemeyiz. Aynı şekilde Samsunspor ve Çaykur Rizespor, oyuncularını satmak istemiyorsa da talip olmamalıyız. Çünkü onları zayıflatmamız bize hiç bir şey kazandırmaz. Gerekirse kullanmadığımız ve istedikleri oyuncuları bizler onlara vererek güçlendirmeliyiz. Aynı uygulama içinde Giresunspor'u, Orduspor'u, Zonguldakspor'u destekleyerek Süper Lig'e çıkmalarını sağlamalıyız. Eğer bunu başarabilirsek, gerçek hedefimize ulaşırız." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz