Gündem Haberleri

  Karadeniz'de 545 köy yolu ulaşıma kapandı

  A.A.
  23.01.2006 - 18:13 | Son Güncelleme:

  Yurt genelinde soğuk hava ve kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Samsun, Ordu, Sinop ve Tokat'ta 545 köy yolu ulaşıma kapandı.

  AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, Samsun, Ordu ve Sinop'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle bölgede kapalı köy yolu sayısı 465'e yükseldi. Samsun'da 125, Ordu'da 238, Sinop'ta ise 102 köyle ulaşım sağlanamıyor.
  Samsun-Ankara, Samsun-Ordu ve Samsun-Sinop karayollarında da ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
  Özellikle Samsun-Ankara Karayolunun Toptepe yöresinde kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geliyor. Bu bölgelerde, Karayolları ve trafik ekipleri yolun açık tutulması için yoğun çaba gösteriyor.
  Olumsuz hava koşulları nedeniyle çok sayıdaki köyün enerji nakil ve telefon hatlarında meydana gelen arızaların giderilmesine çalışılıyor.

  -TOKAT-

  Tokat Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün gece saatlerinde başlayan ve sabaha kadar etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve ilçelere bağlı 80 köy yolu ulaşıma kapandı.
  Kapanan köy yollarının açılması için çalışmaların sürdüğünü belirten yetkililer, kent merkezinde 3 santimetre olan kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15 santimetreye kadar ulaştığını söylediler.
  Yetkililer, sürücüleri, özellikle Tokat-Sivas karayolunun Kızıliniş ve Çamlıbel mevkilerinde dikkatli olmaları konusunda uyardı.

  -ZONGULDAK-

  Zonguldak Valiliği, yaptığı açıklamada, etkili olacak yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlara tedbirli ve duyarlı davranması uyarısında bulundu.
  Açıklamada, vatandaşların elektrikle ilgili konularda Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş (BEDAŞ) Zonguldak İşletmesi'nde görevli ekibe 257 24 30 nolu telefondan ulaşabileceği, il genelinde kar mücadelesi yapacak İl Özel İdaresi İmar Müdürlüğü ekipleriyle de mesai saatinde 253 12 64 ile 24 saat açık olacak 253 08 36 nolu telefonla irtibat kurulabileceği belirtildi.

  -ESKİŞEHİR-

  Eskişehir'de, zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmayan araçların trafiğe çıkmalarına izin verilmeyeceği bildirildi.
  Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, kentteki ilgili kurum müdürleriyle düzenlediği toplantıdan sonra yaptığı yazılı açıklamada, kent genelinde mevsim şartlarının ağırlaşması nedeniyle trafik açısından karayollarında olumsuzlukların meydana geldiğini belirtti.
  Çalışıcı, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce açıklanan bilgiler doğrultusunda, kent genelinde hafta sonuna kadar kar yağışının süreceğini ve hava sıcaklıklarının sıfırın altında 8 ila 10 dereceye kadar düşeceğinin belirtildiğini söyledi.

  -ÇANAKKALE-

  Çanakkale'de, etkili olan kuvvetli poyraz ve kar yağışı nedeniyle dershaneler ile yaygın eğitim kurumlarına giden öğrencilerin eğitimlerine 3 gün ara verildi.
  Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Mürsel Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, kuvvetli poyraz ve kar yağışının kent merkezinde etkili olması nedeniyle özel dershanelere, yaygın eğitim kurumlarına ve işyeri uygulamasına giden öğrencilerin eğitimine 3 gün ara verildiğini kaydetti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı