« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karadeniz şenlendi

11 ülkeden 2000’ini aşkın sporcunun ter dökeceği 1. Karadeniz Oyunları’nın açılışı Başbakan Erdoğan tarafından yapıldı. Dans ve havai fişek gösterileri açılışı renklendirdi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
1. Karadeniz Oyunları görkemli şovlarla dün akşam kapılarını açtı. Trabzon yanı sıra Giresun ve Rize’nin de ev sahipliği yapacağı ve 1 hafta sürecek oyunların açılışını gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, burada yaptığı açılış konuşmasında, "Sevgi, dostluk ve barışa katkıda bulunması, hayırlı olması dileğiyle 1. Karadeniz Oyunları’nı resmen açıyorum" dedi. Erdoğan, oyunların kazasız, belasız, kaliteli, heyecanlı ve bol madalyalı müsabakalarla geçmesi temennisinde de bulundu.

Trabzon Avni Aker Stadı’nda yöreye özgü kostüm ve dekorların renk kattığı açılış, dans, lazer ve havai fişek gösterileriyle davetlilere unutulmaz dakikalar yaşattı. Atıcı Korhan Yamaç’ın stada getirdiği oyunların meşalesini, daha sonra Mehmet Akif Pirim, Bahri Tanrıkulu, Elvan Abeylegesse, İbrahim Kutluay ve Şenol Güneş taşıdı.

11 ülkeden 2000’ini aşkın 18 yaş altı sporcunun dostluk içinde ter dökeceği Karadeniz Oyunları’nın geçit töreninde zaman zaman organizasyon bozukluğu dikkat çekti. Uçan adamların da şovlarla renklendirdiği seremoni Sertap Erener’in konseriyle son buldu. Oyunlar kapsamında bugün bisiklet, voleybol, basketbol ve futbol branşlarında yarış ve müsabakalar yapılacak. Bu arada Karadeniz Oyunları’nın ikincisinin 2010’da Romanya’da yapılacağı açıklandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz