Futbol Karadeniz: Onore edilmedik
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Karadeniz: Onore edilmedik

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, bulunduğu yerden ve yaptığı işten memnun olmadığını söyledi.

Ceylan InterContinental Otel'de yapılan olağan Divan Kurulu Toplantısı'nın açılış konuşmasını yapan Yalçın Karadeniz, yaptıkları işlerden dolayı özellikle kulüp yönetim kurulu tarafından onore edilmemelerinden dolayı üzüntü yaşadığını dile getirdi.

Karadeniz, geçen sezon kazanılan çifte kupadan dolayı kulüp yönetime teşekkür ederek, “Büyük camiaların istek ve talepleri bitmez. Bu bağlamda yeni sezon için daha önemli hedefler doğrultusunda bir önceki sezondan ders alınmış olarak hareket edileceğine inanıyorum” dedi.

Yalçın Karadeniz, 2007 yılının mart ayında göreve geldiklerini hatırlatarak, şunları söyledi.

“Bu tarihten bu yana Beşiktaş anayasasından kaynaklanan yetki ve sorumluluk içinde Divan'ın çatısını bir üst seviyeye çıkarmaya çalıştık. Herkesi memnun etmek mümkün olmamıştır. Yönetim kurulunun başarılı çalışmalarını övdüğümüzde karşıtları eleştirmiş, eleştirdiğimizde de yakınlarındakiler aynı şeyi yapmıştır. Türkiye'deki siyasi parti anlayışı neyse, spor kulüplerindeki anlayış da aynı. Karşımızda memnuniyetsiz kitle bulmamız doğaldır. Ne İsa'ya, ne Musa'ya yaranabiliyorsunuz.”

Çok keyifle ve mutlulukla yaptığı görevde yaşadığı sıkıntıya değinen Yalçın Karadeniz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başkan buradayken konuları yüz yüze konuşmanın faydalı olduğuna inanıyorum. Bulunduğum yerden ve yaptığım işten memnun değilim. Bana bu mutsuzluğu yaşatanları kınıyorum. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana, başkan ve yönetim kurulu dahil, zaman zaman bizi umutlandıran durumlar dışında, hiçbir zaman onore edilmedik. Hiçbir konuda takdir ve teşvik edilmedik. Bekledik, değişen bir şey olmadı. Her geçen gün, bir önceki günü arattı.” Yaptığımız önerileri, bırakınız 'doğru veya yanlış yazdınız' demeyi, müspet bir aksiyon gösterilmemesini sizlere bırakıyorum. 'Acaba yazdıklarımız başkana intikal etmiyor mu?' diye düşüncelerimiz oldu. Şayet başkana gitmiyorsa vahim bir durumdur. Gitmiyorsa sekreteryayı 'sigaya çekmesi' gerekir. Şayet intikal ediyor da başkan kale almıyorsa, o da başka vahim bir durumdur.”

DEMİRÖREN'E DE SİTEM ETTİ

BJK Fulya Süleyman Seba Projesi'nde bir takım dedikodular ortaya çıkmadan birkaç ay önce başkana, gizli ve kişiye özel bir yazı yazdığını anlatan Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, bu şekilde bazı olumsuzlukların yaşanabileceğini ifade ettiğini bildirdi. Karadeniz, şöyle devam etti:

“İTÜ'den kurulacak bir heyetle bir raporun hazırlanması ve bunun arşive alınması önerisinde bulundum. Birkaç ay sonra başkan bizim teklifimiz doğrultusunda bir heyet kurdurduğunu, bunun neticesinde 2 bin 400 metrekare bir alanın alacağımız çıktığını, bu alana 12 milyon dolar kıymet konulduğunu, 6 milyon dolarını peşin aldıklarını, diğer kısım için mahkemeye gidildiğini, haklı çıkılması halinde 6 milyon dolar daha alınacağını, haksız çıkılması halinde parayı kiralardan mahsup edeceklerini iletti. Biz, katkımız olduğu için sevinirken, başkan, idari ve mali genel kurulda konuyla ilgili Beşiktaş'ı mahkemeye verenlere teşekkür etti. Sayın başkan, gayreti ve hizmeti geçen herkese teşekkür etmeniz çok doğaldır. Ancak bu teşekkür arasına Divan Kurulu'nun gayreti telkin ve tavsiyesini de gündeme getirip, Divan Kurulu'nu da onore etseydiniz daha şık ve güzel olmaz mıydı?”

Kendisinin, yönetim kurulu ile ilgili çözemediği bir hususun bulunduğunu vurgulayan Yalçın Karadeniz, “Sorunu aktardığınızda sizden fazla hassasiyet gösteriyorlar. Sizi rahatlatarak havanızı alıyorlar. Ancak, sıra kendilerine geldiğinde uzun atlıyorlar. Sayın Başkan adına görev ifa edenler görevlerini yerine getirirken dikkatli ve düşünceli olmalıdır. Bütün yanlışlarını Sayın Başkan'a bağlayıp, onu bu denli çirkin göstermeye kimsenin hakkı yoktur” dedi.

SOĞANCIOĞLU VE ÖNER DE NASİBİNİ ALDI

Yalçın Karadeniz'in eleştirilerinden kulüp yönetim kurulu üyeleri Ertunç Soğancıoğlu ile Kenan Öner de nasibini aldı.

Geçen sezon ligin son maçında Denizlispor ile deplasmanda yaptıkları maç öncesi Denizli Valisi'nin, bulundukları otele geldiğini anlatan Karadeniz, şöyle konuştu.

“Valinin bu ziyareti sonrası ertesi gün yöneticilerimiz Öner ve Soğancıoğlu hazırlanmışlar, Vali Bey'e ziyarete gidiyorlardı. Orada olmama rağmen Öner ve Soğancıoğlu, Divan Kurulu başkanlarını davet etmek nezaketini göstermediler. Huzurlarınızda iki yöneticimize soruyorum: (Acaba Divan Başkanımızla beraber Sayın Vali'ye gitseydiniz daha hoş, daha güzel ve daha güçlü olmaz mıydınız veya Divan Başkanınız orada sizi tutum ve davranışıyla, kılık kıyafetiyle küçük mü düşürürdü?)”

Bütün bunları onore edilmedikleri için anlattığını kaydeden Yalçın Karadeniz, sözlerini, “Geleceğe ışık tutar diye söyledim. Kimseden talebim ya da kırgınlığım yok” diye tamamladı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle