ZONGULDAK HABERLERİ

Karadeniz, Meme Kanserine Dikkat Çekti

IHA
19.10.2015 - 15:22Son Güncelleme :

PROF. DR. GÜLDENİZ KARADENİZ ÇAKMAK TARAFINDAN MEME KANSERİ BİLİNÇLENDİRME KONFERANSI DÜZENLENDİ

IHA

Zonguldak’ta Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Ekim ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme ayı etkinlikleri kapsamında konferans düzenlendi.
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı’nın Ekim ayı Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı etkinlikleri kapsamında Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından koordine edilen konferansa konuşmacı olarak katılan Bülent Ecevit Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, meme kanserinin erken teşhis ve tedavisi hakkında konferans verdi.
Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenen konferansa Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya, sağlık çalışanları, Sağlık Meslek Lisesi’nde eğitim gören öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak, “Memenin Doktor tarafından kontrol edilmesi”, “Mamografi”, “Biyorsi”, “Meme Kanseri Tedavi Yöntemleri”, “Cerrahi Tedavi”, “Meme Kanseri Gelişme Riski”, “Meme Kanseriyle Doğru Olarak Bilinen Yanlışlar”, “Meme Kanseri’nde Erken Tanı, Hayat Kurtarır” konularında geniş kapsamlı olarak sine-vizyon sunumuyla bilgilendirmede bulundu.
Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nde (KETEM) 30-65 yaş arası kadınlara yönelik rahim ağzı kanser taraması, 40-69 yaş kadınlara yönelik meme kanseri taraması, 50-70 yaş kadın ve erkeklere yönelik kolon kanseri taramasının ücretsiz olarak yapıldığı da bildirildi.
Konferansın sonunda Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yusuf Kaya tarafından Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak’a katkı ve desteklerinden dolayı çiçek takdim etti. Kaya, Halk Sağlığı Müdürlüğü adına Çakmak’a teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Karadeniz, Meme Kanserine Dikkat Çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karadeniz, Meme Kanserine Dikkat Çekti haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı