SAMSUN HABERLERİ

Karadeniz Bölgesi, 'Turizm Şurası'nda KATİD ile temsil edildi

DHA
03.11.2017 - 10:28Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN,(DHA) - CUMHURBAŞKANILĞI Külliyesi'nde toplanan 'Turizm Şurası'na Karadeniz Bölgesi'nden temsil edilen tek sektör temsilcisi Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş oldu.

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imaj ve marka değerini yükseltmek, bu konu ile ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak amacıyla, 1998 ve 2002 yıllarında iki kere toplanan Turizm Şurası 3. kez 1-3 Kasım tarihleri arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde toplandı. Turizm Şura komisyonuna Karadeniz bölgesini temsil için davet edilen tek sektör temsilcisi KATİD Başkanı ve North Point Hotels Kordinatörü Murat Toktaş oldu.
Şura, Turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi, uygulama prensiplerinin güncellemesi ve turizm sektörünün uzun vadeli ve sağlıklı gelişimini sağlamak üzere ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amaçlarıyla toplandı. Kamu kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü ve akademik camianın katılımı ile Ankara’da yoğun bir katılımla düzenlendi. Orta ve uzun vadede Turizm yol haritasının çıkarıldığı ve devlet politikası haline getirilen çalışmada KATİD başkanı ve Şura komisyon üyesi Murat Toktaş tarafından Karadeniz bölgesinin sorunları da kayıtlara geçirildi.
Konu hakkında konuşan KATİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Murat Toktaş “Türkiye, sahip olduğu turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru şekilde kullanmalıdır. 3. Turizm Şurası, bu gereklilikten yola çıkılarak, yeni turizm politikalarının üretilmesi gayesiyle düzenlenmiştir. Şura’da görüşülmesi yararlı olacak 13 komisyon başlığı belirlenmiştir. Organizasyona geniş katılım ve bütün paydaşlarla yapılan müzakereler sonunda belirlenen yol haritası ile Türk turizminin ihtiyacı olduğu tespitler ve çözüm önerileri belirlenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yakinen takip ettiği ve ilgilendiği çalışmanın etkisini kısa sürede sektörde göreceğimize inanıyorum” dedi.
Şura içeriği hakkında da bilgi veren Murat Toktaş, “Şura'nın ilk günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasıyla başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız ve turizm bakanımızda konuya oldukça ilgili söylemlerde bulundurlar. Açılış sonrasında 8 bakanın katılımıyla gerçekleşen panelde ilgili bakanlara, Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği'nin de içerisinde yer aldığı STK'lardan gelen sektör sorunları raporlar halinde sunuldu" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Samsun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Samsun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Karadeniz Bölgesi, 'Turizm Şurası'nda KATİD ile temsil edildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı