« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karadeniz: Almanlar'a söyleyemedim

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Wolfsburg ile oynanan Avrupa Şampiyonlar Ligi maçında Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'e yönelik küfürlü ve hakaret içeren tezahüratlar yapılmasına tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yalçın Karadeniz yaptığı açıklamada, dün çok üzücü bir olay yaşandığını belirterek, "Beşiktaş Kulübü Başkanı hepimizin başkanıdır ve o makama saygı göstermemiz gerekir. Seyircinin maçtaki galibiyet beklentisini, tepkisini anlıyorum. Beşiktaş istediği sonucu alamamıştır, tepki normaldir. Aleyhte tezahürat yapılır ama küfür ediglmesini kınıyorum. Beşiktaş Kulübü Başkanı'na bu sözlerin söylenmesine son derece üzüldüm. Taraftarımız bunu başkanlarına yapmamalıydı" diye konuştu.

"Zaten 3 ay sonra bir seçim var ve önümüze sandık konacak" diyen Karadeniz, "Dünyanın gözü önünde Beşiktaş Kulübü Başkanı'na küfür etmeyi hiçbir Beşiktaşlı ve sporsever tasvip edemez. Çok çok üzgünüm. Neticede başkan sahada oynamıyor ki, futbolcusu var teknik heyeti var. İyi oynamadığımızı gördük, isyan ettik, üzüldük ama bu demokratik tepkiyi tribün terörü haline getirmek çok yanlış. Beşiktaş Kulübü Başkanı'na hakaret ve küfür içeren sözler söylemek çok çirkin bir hareket" ifadelerini kullandı.

"UTANDIM, ALMANLAR'A SÖYLEYEMEDİM"

Karadeniz, maçı Almanlar'la birlikte izlediklerini ifade ederek, "Verilen tepkilerden sonra da bana ne olduğunu sordular. Onlara, 'Başkanımıza küfür ediyorlar' diyemedim, utandım" dedi.

Beşiktaş taraftarlarına seslenen Karadeniz, "Sakin olup, sinirlerine hakim olmalarını istiyoruz. Onlar bizim 12. kuvvetimizdir. Demokratik tepkilerini koyabilirler ama bu küfürle olmaz. Beşiktaş Kulübü'nde başkanlık makamına saygı duymamız gerekir. Bu makama kesinlikle saygısızlık yapmamalıyız" şeklinde konuştu.

BAŞKANIN SİNİRLENMESİ

Yapılan küfürlü tezahüratların ardından Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'in sinirlenip ayağa kalkarak tepki göstermesine de değinen Karadeniz, "Küfürler ediliyor diye bir tepkisi oldu. Bunu yapmaması lazımdı, ben de tuttum onu. Ama sanırım yapılan küfür ve hakaretlere dayanamadı. 'Görüyorsunuz, ben tezahüratlara bir şey demiyorum, ama küfürü kabul edemem' dedi" diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz