BURSA HABERLERİ

Karacabey Belediyesi’ne Yeni Logo

IHA
16.10.2015 - 12:51Son Güncelleme :

BELEDİYENİN KURUMSAL LOGOSU MECLİSTE ALINAN KARAR DOĞRULTUSUNDA YENİDEN TASARLANDI.

IHA

Karacabey Belediyesi’nin logosu yeniden tasarlandı.
Belediyenin kurumsal logosu mecliste alınan karar doğrultusunda yeniden tasarlandı. Karacabey Belediyesi yıllardır belediye personeli Adem Kahyaoğlu tarafından çizilen logoyu kullanıyordu. Logonun dış hatlarında ilçe sanayiini temsil eden ‘dişli çark’ ile tarımı temsil eden ‘buğday başağı’ vardı. Aynı logonun iç kısmında ise turuncu ve mavi tonlar arasında İmaret Camii’nin iki boyutlu çizimi yer alıyordu.
Karacabey Belediyesi Basın Sorumlusu Alper Tüydeş tarafından yeniden günümüz tasarım kriterlerine uygun olarak düzenlenen logoda köklü değişiklikler yerine baskı seçeneklerine uygun düzeltmeler yapıldığı kaydedildi. Yapılan düzenlemenin dış hattında sadece buğday başağı daha sadeleştirilirken, iç kısımda ise 2 boyutlu çizilen İmaret Camii siluet halinde ve açık turuncu renk tonlarında yeniden yer aldı. Soğukluk duygusu uyandıran koyu mavi tonlar logodan tamamen çıkartılırken, iç alt kısma ise su teması eklendi.
Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabey’i marka kent yapma yolunda kararlıyız. Bu noktada kurumsal kimliğin olmazsa olmazı olan belediyemizin kurumsal logosu önem arz ediyordu. Meclisimizde oy birliği ile yeni logomuzu onayladık. Önümüzdeki zaman diliminde yapacağımız bir diğer çalışma ile bu kez Karacabey’e bir de şehir logosu kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Karacabey Belediyesi’ne Yeni Logo hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 12 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karacabey Belediyesi’ne Yeni Logo haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:10
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı