ERZURUM HABERLERİ

Karaca: “2015-2016 Eğitim Ve Öğretim Sezonunun Ertelenmesi Kırtasiyeci Esnafının Ödeme Dengesini Alt Üst Etti”

IHA
23.08.2015 - 10:54Son Güncelleme :

MATBAA KIRTASİYE VE TABELACILAR ODASI BAŞKANI HİKMET KARACA

IHA

Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca, okulların 14 Eylül yerine, Kurban Bayramından sonraki pazartesi günü olan 28 Eylülde açılacak olması, okul, ofis, kitap, çanta ve okul kıyafetleri gibi geniş ürün yelpazesine sahip kırtasiye sektörünü büyük bir iş kaybına uğratacağını belirtti.
Okulların geç açılması ile ilgili alınan kararda sadece turizm sektörünün görüşleri dikkate alındığını ve bu karar alınırken kırtasiye sektörünün hiçbir şekilde görüşüne başvurulmadığını dile getiren Hikmet Karaca, “Ülkemizin siyasi ve ekonomik bakımdan sıkıntılı günler yaşadığı bu süreçte, alınan bu karar sektörümüzü çok daha olumsuz yönde etkileyecektir. Sektörümüz on iki ayın en yoğun dönemini okulların açılış döneminde yaşamakta ve önemli cirolarını da bu dönemde yapmaktadır. Okul sezonu için tüm bütçe çalışmalarını 14 Eylül 2015 tarihine göre planlayan ve tamamlayan kırtasiye sektörü, okulların açılış tarihinin ertelenmesi kararıyla birlikte sekteye uğrayacak ve sektörümüz muhtemelen büyük bir kriz yaşayacaktır. Çünkü Kırtasiyeci esnafı bütçe planlamalarını, ödemelerini bu tarihe göre yapmış ve bu erteleme kararıyla sektörün ödemeler dengeleri alt üst olmuştur.
Sektörler açısından hayati önem taşıyan bu nitelikteki kararların sivil toplum örgütlerine ve sektör temsilcilerine danışılarak alınması durumunda yaşanacak olası kaosların da önüne geçilmiş olacaktır.
Diğer taraftan Belediyelerin sosyal belediyecilik bağlamında öğrencilerin ihtiyaçlarına bakılmaksızın kırtasiye işini bazı şirketlere ihale ederek lüzumsuz kırtasiye malzemesini öğrencilere dağıtılması da sektörümüzün önündeki engellerden biri haline gelmiştir.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Karaca: “2015-2016 Eğitim Ve Öğretim Sezonunun Ertelenmesi Kırtasiyeci Esnafının Ödeme Dengesini Alt Üst Etti” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaca: “2015-2016 Eğitim Ve Öğretim Sezonunun Ertelenmesi Kırtasiyeci Esnafının Ödeme Dengesini Alt Üst Etti” haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:18
 • Guneş
  07:03
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı