BURSA HABERLERİ

Karaburun Ve Meral, Engelli Gençlere Konuk Oldu

IHA
21.10.2015 - 09:29Son Güncelleme :

DÜNYA ENGELLİLER GELİŞİM DERNEĞİ BAŞKANI VE UZAKTAN EĞİTİM KONFEDERASYONU ENGELLİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSLAM MERAL, AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLİ BENNUR KARABURUN İLE BİR ARAYA GELEREK, ENGELLİ GENÇLERE KONUK OLDU.

IHA

Dünya Engelliler Gelişim Derneği Başkanı ve Uzaktan Eğitim Konfederasyonu Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İslam Meral, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ile bir araya gelerek, engelli gençlere konuk oldu.
Engellilerin sorunları hakkında AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun istişare yapan Meral, engellilerin toplumda daha fazla hak sahibi olmaları için gerekli proje ve sunumları gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi. Engelli vatandaşların daha rahat bir ortamda hayatlarını sürdürebilmeleri için eğitim, sağlık, erişebilirlik ayrımcılığa uğramama gibi hususlar üzerinde daha fazla durulması gerektiğini vurgulayan Meral, bu hayatta engelli bireylerinde olduğunu ifade etti. Dünya Engelliler Gelişim Derneği olarak Erzurum’da engellilerin yanında hareket ettiklerini ve bu hareketi tüm Türkiye çapında ilerlettiklerini aktaran Meral, “Bizler, insanca ve onurlu bir yaşam istiyoruz. Engelsiz bir dünya oluşturmanın mümkün olduğunu biliyoruz. Buna olan inancımızla bütün vatandaşlarımızı, eşit ve insan onuruna yaraşır bir yaşam mücadelemize destek olmaya çağırıyoruz. Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 15’i yani 1 milyar insan çeşitli engellilik durumuna sahip. Erzurum’da ise yaklaşık 55 bin engelli mevcut” dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun ise, engelli bireylerin topluma ve hayat kazandırılması için Dünya Engelliler Gelişim Derneği ile ortak hareket edeceğini belirterek, “Dünya Engelliler Gelişim Derneği Başkanı İslam Meral’in çalışmalarını takdirle karşılıyorum. İnşallah engellilerin hayat kazandırılması noktasında beraber çalışmalarımız olacaktır” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Karaburun Ve Meral, Engelli Gençlere Konuk Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 09 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaburun Ve Meral, Engelli Gençlere Konuk Oldu haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:45
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı