« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabük'ün derdi büyük

Kardemir Karabükspor Genel Menajeri Seyit İçgül, sakatlıklar ve takıma yeni katılan oyuncuların tam hazır olmadığını, eksikliklerini giderdikleri takdirde iyi neticeler alacaklarını inandıklarını söyledi.

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Cumartesi günü kendi sahasında oynayacağı Kayserispor maçının hazırlıklarına devam eden Kardemir Karabükspor'da as takım ile yedek takım maç yaptı. As takım İlhan, Hakan Özmert ve Angelov'un golleri ile yedek takımı 3-2 yendi. Yedek takımın golleri ise Kayserispor karşılaşmasında cezalı olduğu için oynamayacak olan Emenike'den geldi. Uzun süredir sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan Cernat ise dün düz koşu yaparak çalışmalara katıldı. Sakat olan Tozo da bugün ülkesinden dönerek takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

Kampın istedikleri gibi geçmediğini söyleyen Seyit İçgül, "Kayserispor ikinci yarıya çok iyi bir başlangıç yaptı. Devre arasında iyi futbolcular aldılar. Ama bizde kendi sahamızda çok etkili oynuyoruz. Tek sıkıntımız sakatlıklar. Takıma yeni katılan yeni oyuncularımızın tam hazır olmaması nedeniyle kamp ortamı istediğimiz şekilde geçmedi. Eksikliklerimizi giderdiğimiz takdirde daha iyi bir futbol oynayıp iyi neticeler alacağımızı düşünüyorum. Kayserispor maçı bizim için çok kritik maçlardan biri. Kayserispor maçından sonra Beşiktaş deplasmanına gideceğiz. Kolay maç yok artık. İkinci yarı çok daha zor geçecek ve bunun bilincindeyiz. Seyircimizin desteğiyle galip gelmek istiyoruz" dedi.

Emenike'nin yerine oynayacak oyuncunun elinden geleni yapacağını ifade eden İçgül, "Emenike bizim için önemli. Oyunun neticesini değiştirebilecek bir oyuncu. Şu anda da gol krallığında iddialı. Ama oynamaması dünyanın da sonu değil. Emenike'siz de maç oynadık ve kazandık. Onun yerine oynayacak arkadaşımız elinden geleni yapacaktır" diye konuştu.

İçgül, Cernat'ın düz koşulara başladığını, önümüzdeki hafta takımla birlikte idmanlara başlayacağını açıklayarak, hazır duruma gelmesi halinde Beşiktaş maçında forma giyebileceğini belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz