« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabük'ten Özgener'e teşekkür

Kardemir Karabükspor Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, Türk futboluna zarar veren polemiklerden uzak durduklarını belirterek, "Bu duruş 'Acizlik, pasiflik, kulüp haklarını yeterince savunamama' olarak gösterilse de, camia olarak bu tavrı bilinçli bir yaklaşımla, Türk futboluna zarar vermemek adına, Türk hakemliğini korumak adına sergiledik" dedi. Tankut, açıklamaları nedeniyle Özgener'e teşekkür etti.

Bülent DİKTEPE/KARABÜK, (DHA)
SON GÜNCELLEME

TFF Başkanı Mahmut Özgener'in açıklamaları üzerine Ferudun Tankut yazılı açıklama yaptı. Son günlerde yaşanan tartışmaya rağmen sessiz kalmayı yeğlediklerini ifade eden Tankut'un açıklaması şöyle:

"Türk futboluna örnek duruşu ile yer etmeye, futbolu spor olarak görüp örnek hasletlerle iz bırakmaya çabalayan Kardemir Karabükspor, son günlerdeki yoğun tartışmaya rağmen sessiz kalmayı yeğlemiş, Türk futboluna zarar veren polemiklerden özellikle uzak durmuştur. Bu duruş; gürültü kirliliği yapan, haksız eleştiri ve tartışmalarla futbolumuza zarar veren bazı kesimlerce, 'Acizlik, pasiflik, kulüp haklarını yeterince savunamama' olarak gösterilse de, camia olarak bu tavrı bilinçli bir yaklaşımla, Türk futboluna zarar vermemek adına, Türk hakemliğini korumak adına sergiledik. Bugün Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in yaptığı, camiamızca çok da olumlu bulunan basın toplantısı, Özgener'in camiamızı, şehrimizi ve şahsımızı onore eden açıklamaları, bu sessizliğimizin bir yerlerde görülmesi, tespit edilmesi ve dile getirilmesi anlamında çok önemlidir."

Tankut, "TFF Başkanı Mahmut Özgener'in şahsında TFF Yönetim Kurulu'na, takımım, şehrim ve Türk futbolu adına, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Kardemir Karabükspor olarak, bu tarihi açıklama futbolumuzun sadece bugününü, yarınını değil, geleceğini de korumak adına önemlidir" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler