KARABÜK HABERLERİ

Karabük'te, üniversite öğrencileri için iş başı eğitim protokolü

DHA
29.03.2016 - 18:50Son Güncelleme :
DHA

Bülent DİKTEPE/KARABÜK,(DHA) - KARABÜK Demir ve Çelik Fabrikaları (Kardemir), Karabük Üniversitesi ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında, 'Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yönelik İşbaşı Eğitim Programı' işbirliği protokolü imzalandı.

Kardemir Kültür ve Eğitim Merkezi’nde bir araya gelen Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Kardemir A.Ş Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, yükseköğretim öğrencilerinin işbaşı eğitim programından yararlanmasına yönelik hizmetlerin yürütülmesini belirleyen protokole imza attı. İmzalanan protokolle Türkiye İş Kurumu’nun mesleki deneyimlerin artırılması ve teorik bilgilerin uygulama yapılarak geliştirilmesine yönelik uyguladığı işbaşı eğitim programlarından Türkiye’de ilk kez yükseköğretim öğrencilerinin de yararlanması sağlanacak.

Kardemir Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, protokol ile doğrudan öğrencilerin eğitimine ve kariyer planlamalarına yardımcı olacaklarını söyledi. Yılmaz, "Kardemir A.Ş.'nin üniversite öğrencilerini tanımasını, mezuniyet öncesi onlarla çalışmalarını, yetenekli, başarılı öğrencilerin kuruma kazandırılmasını, bu bağlamda 4'üncü sınıfa devam ederlerken ‘Yetenek Yönetimi’ çalışmaları kapsamında bu öğrencileri izleyerek değerlendirmelerini, yıl boyunca Kardemir’in tüm faaliyetlerine katılmalarını sağlayacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Karabük'te, üniversite öğrencileri için iş başı eğitim protokolü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 18 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabük'te, üniversite öğrencileri için iş başı eğitim protokolü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı