KARABÜK HABERLERİ

Karabük'te “Psikolojik İlkyardım Eğitimi”

AA / Ersin Turan
25.02.2016 - 16:49Son Güncelleme :
Karabükte “Psikolojik İlkyardım Eğitimi”
AA / Ersin Turan

KARABÜK (AA) - Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında 112 Acil Servis çalışanlarına Karabük İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şubesince hazırlanan “Psikolojik İlkyardım Eğitimi” verildi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada, temel kavramlar, duygusal travma, duygu, düşünce, davranış, travma ile baş etme dinamiği, travma sırasında beynimiz, yaşantıdaki devamlılıklar, köprüler, baş etme kanalları, afet ve acil durumlarda iletişim teknikleri ile yas ve kötü haber verme teknikleri konularında eğitimler verildiğini söyledi.

Sarı, projenin amacının İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan 112 Acil Servis biriminde çalışan profesyonel ve gönüllü kişilerin desteklenmesi, sürdürülmekte olan hizmetin kalitesinin arttırılması, hem genel hem yerel ölçekte her türlü acil durumda psikolojik ve sosyal ilk yardım hizmetini yapabilecek kişilerin yetişmesi olduğunu belirtti.

Sarı, 112 Acil Serviste görev yapan 20 personele 5 gün boyunca günde 6 saat eğitim verildiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Karabük'te “Psikolojik İlkyardım Eğitimi” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabük'te “Psikolojik İlkyardım Eğitimi” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı