Gündem Haberleri

  Karabük'te korku yaratan mesajlara polis uyarısı

  DHA
  18.05.2011 - 19:15 | Son Güncelleme:

  KARABÜK Emniyet Müdürlüğü, terör örgütünün eylem yapacağı yönündeki cep telefonu mesajlarının halk arasında yayılması üzerine açıklamada bulunarak, korku ve panik havası yaratmaya yönelik bu tür haberlere inanılmamasını istedi.

  Bölücü terör örgütü PKK’nın Bolu ve Karabük’te eylem yapacağı yönündeki haberlerin yayınlanmasının ardından Karabük’te halk arasında, ’Şu anda Karabük’te terör örgütü PKK’nın eylemcileri saklanmakta. Karakolu basacaklarmış’ yönündeki cep telefonu mesajların yayılması üzerine Emniyet Müdürlüğü açıklamada bulundu. Yazılı açıklamada korku ve panik havası yaratmaya yönelik haberlere itibar edilmemesi istenilerek, şu ifadelere yer verildi:

  "Son günlerde meydana gelen üzücü terör olayları sonrasında bazı yazılı ve görsel basın kuruluşlarınca, Bolu ve Karabük ilinde bir takım terör eylemlerinin yapılacağı haberleri üzerine ilimizde cep telefonları üzerinden mesajlaşmak suretiyle halk arasında tedirginlik yaratmaya çalışıldığı anlaşılmıştır. Halkımızın, gerçeklik payı taşımayan, tamamen halkı tedirgin etmeye, korku ve panik havası yaratmaya yönelik bu tür haberlere itibar etmemesini, sağduyulu olarak yaklaşılmasını, birimlerimizce konuların hassasiyetle takip edildiğinin vatandaşlarımızca bilinmesini arz ederiz."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı