« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabük’te fırtına öncesi sessizlik

Şampiyonluğun diğer adayı Trabzonspor’u ağırlayacak kentte oldukça sakin bir hava var.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR'A KARABÜK'TE COŞKULU KARŞILAŞMA / WEB TV

BUGÜN şampiyonluk adaylarından Trabzonspor’u ağırlayacak Karabük sakin bir şehir. Nabız yoklayalım diyoruz ve maçı soruyoruz. Aldığımız cevaplar hemen hemen aynı. Karabüklüler önce kendi takımlarını övdükten sonra “şampiyon kim olursa olsun” diyorlar.

Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadı 7 bin 600 kapasiteye sahipken, tadilatta olduğu için kapasitesinin 3 bin 600’e düşmesi, önemli maç öncesi taraftar sayısının azalmasına yol açtı. Bugünkü karşılaşma için 200’ü Trabzonspor taraftarlarına olmak üzere bin 900 bilet satıldı. Trabzonsporlular, kapalı tribünde kendilerine ayrılan özel alanda takımlarını destekleyebilecek.

Hemen dönecekler

Ancak misafir takıma 200 kişilik yer ayrılmasına karşın, Trabzonlu taraftarlar muhtemel şampiyonluk kutlamalarında yer almak için şehre gelmeye başladı ve oteller doldu. Trabzonspor Yönetim Kurulu, şampiyon olunması durumunda kupayı Avni Aker Stadyumu’nda kaldırmak istiyor. Bu nedenle Karabük’teki maçın hemen ardından takımın aynı gece Trabzon’a döneceği ve yarın şampiyonluk kutlamasının yapılmasının planlandığı öğrenildi.

Trabzon’a sevgi seli

KARABÜK’e gelişinde Trabzonspor kafilesi sevgi gösterileriyle karşılandı. Bordo mavili taraftarlar takımın kaldığı otelin önünde de “Şampiyonsun sen” tezahüratı yaptı.

Coşkuyla uğurlandılar

KARABÜK maçı için dün özel uçakla Trabzon’dan ayrılan bordo mavili ekibi havalimanında yalnız bırakmayan yaklaşık 50 taraftar, tezahüratlarla moral verdi. Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da taraftar grubunun arasına katıldı ve “Sizin onurlu mücadeleniz her şeye bedel. Elbet Allah’ın da bir planı vardır” pankartı arkasında kameralara görüntü verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz