« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabük şampiyonluğunu kutladı

Kardemir Karabükspor şampiyonluk coşkusunu taraftarlarıyla kutladı. 15 bin kişinin doldurduğu stadyumdan "Şampiyon Karabük" tezahüratları yükselirken, Volkan Konak'ın şarkılarına taraftarlar eşlik etti.

DHA
SON GÜNCELLEME

Dün akşam Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu'nda düzenlenen kutlamalara yaklaşık 15 bin kişi katıldı. Stadın dolmasıyla birlikte kapılar kapatılırken içeri girmek isteyen taraftarlarla güvenlik görevlileri arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı. Şampiyonluk coşkusu folklor gösterileri ve güreş müsabakalarıyla başladı. Tünelin ucunda şampiyon takımlarını gören taraftarlar stadyumu "Şampiyon Karabük", "Dumanlı kentin puslu çocukları", "Dilimizde şampiyonluk şarkıları", "Süper Lige hoş geldin mavi ateş" ve "Karabük sizinle gurur duyuyor" tezahüratlarıyla inletti. Gece, ünlü dj'lerin şovlarıyla devam etti.

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Ferudun Tankut gecede yaptığı konuşmada takımının rekorları altüst ederek şampiyonluğa ulaştığını, başarının bir ekip çalışmasının ürünü olduğunu belirterek, "Bu başarı kendini Karabüklü hisseden herkesin onur duyacağı bir başarıdır" dedi.

Tankut, Kardemir Karabükspor'un ligin bitmesine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan ettiğine dikkat çekerek, "Şampiyonluğumuzu ilan ettik. En az gol yiyen takımımız, en çok gol atan takımız, gol krallığında iki arkadaşımız yarışıyor, camiamızı en ufak bir şaibeye karıştırmadık. Son iki maçımızı da bize yakışan şekilde oynayacak ve ligi tamamlayacağız. Kimin düşeceği, kimin çıkacağı bizi hiç ilgilendirmiyor" diye konuştu.

Başta ana sponsorları Kardemir A.Ş, kent sanayicileri, çelik işçisi, ulusal ve yerel medya ve Mavi Ateş önderliğinde ki taraftarlara teşekkür eden Tankut, şöyle konuştu:

"11 yıllık bir hasretin sonunda sezon başında ifade ettiğimiz gibi hak ettiğimiz Süper Lige çıkmayı başardık, bu başarıda sokakta ki simitçiden en üstte ki isime kadar herkesin payı var. Birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece Süper Lig'de de taraftarımızın beklediği başarıyı yakalayacağımızdan şüphem yok."

Tankut'un konuşmasının ardından teknik heyet ve futbolcular birer birer sahaya davet edilerek, plaketleri verildi. Karabük Valisi Nurullah Çakır, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük eski Valisi Can Direkçi, Kardemir A.Ş yönetim kurulu üyeleri ve şampiyonlukta katkısı bulunanlara kulüp yönetimi tarafından teşekkür edilerek, Kardemir Karabükspor'un varoluş nedeni olan çelik işçisi heykelcikleri verildi.

Şampiyonluk coşkusu havai fişek ve ışık animasyonlarıyla devam ederken, sahneye ilk çıkan sanatçı Yankı Alper oldu. Kutlamalarda ki coşku ünlü sanatçı Volkan Konak'ın sahneye çıkmasıyla zirveye ulaştı. Volkan Konak'ın söylediği şarkılara tribünleri dolduranlar eşlik ederken, gecenin geç saatlerine kadar eğlenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz