KARABÜK HABERLERİ

Karabük Sağlık Alanında Yeni Hizmetlere Kavuşuyor

IHA
04.08.2015 - 15:36Son Güncelleme :

KARABÜK KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ OP. DR. İSMAİL KARA, SAĞLIK ALANINDA KARABÜK'ÜN TÜRKİYE'NİN EN İYİ NOKTASINA GELECEĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Karabük Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kara, sağlık alanında Karabük’ün Türkiye’nin en iyi noktasına geleceğini söyleyerek, hastane bünyesinde anjiyo ve kalp ameliyatı yapmaya başlayacaklarını söyledi.
Kara, Karabük Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin 89 Genel Sekreterlik içinde 2015 yılı başlangıç karnesine göre 40. Sırada yer aldığını açıklayarak, “Bunu oluşturan bir çok kriterler var. Hastanede verdiğimiz hizmetten ve açtığımız birimlerin mali durumlarına göre değişiyor. Genel Sekreterlik bünyesi altında verdiğimiz, yoğum bakım, diyaliz, yanık tedavi, Cerrahi, onkoloji, kemoterapi ve radyo terapi gibi özellikli birimlerin ne kadarı hayata geçirildi ve ne kadarı çalışıyor. Bunlara bakılıyor. Onun dışında hastanelerde acil servis ve polikinik hizmetlerinde ne kadar hasta gelmiş kaçına yatış verilmiş veya ameliyat yapılmış gibi oranlara bakılıyor. Üniversite Hastanesi olduktan sonra yeni hastane ile birlikte teknik imkanlarımız ve fiziki yapımız gelişti, hem de üniversiteden gelen hocalarımızla bu oranlar yükseldi. 2015 yılı sonu itibari ile daha iyi olacağız. Bizde her ay yapılan aylık değerlendirme toplantısında nerede eksikliklerimiz var onları tamamlıyoruz, iyi olan yerleri daha da iyileştirilmesi gibi çalışmalar yapıyoruz” dedi.
“SAĞLIK ALANINDA KARABÜK TÜRKİYE’NİN EN İYİ NOKTASINA GELECEK”
Genel Sekreterliğin yaptığı bütün girdisi ve çıktısının mercek altına alıp buna göre puan verildiğini ifade eden İsmail Kara, “Bizde şuan 2015 yılı başlangıç karnesinde 40. Sıradayız, yıl sonunda 89 genel sekreterlik arasında en iyi konuma geleceğiz inşallah. Şuan başlattığımız ve bitiremediğimiz bazı özellikli bölümler var. Kalp ameliyatı ve anjiyo ile ilgili gerekli eksik cihazlarımız var bunları alıp yakında anjio ve kalp ameliyatına başlayacağız. Bu Karabük için özlenen bir tabloydu. Hepsi biranda olmuyordu. Şimdi en kısa zamanda bu bölümü hizmete açacağız. Hastane dışında psiko terapi alanı da kuracağız. Psikiyatri bölümü hocalarımız da şuan canla başla çalışıyor. Yeni doğan bölümünde görme alanı muayenesi ile ilgili cihazlarımızı aldık ve bunu da çok yakında hizmete sokacağız. Ciddi bir atılım içindeyiz. Yeni bir hastane olmamızın alternatifleri olduğun Kamu Genel Sekreterliği tarafından her türlü destekleniyor. Sağlık alanında Karabük Türkiye’nin en iyi noktasına gelecek” diye kaydetti.
“DOKTOR AÇIĞIMIZDA CİDDİ SIKINTI YOK”
Genel Sekter Kara, yılbaşından bu yana 28 tane doktorun atandığını da belirterek, “Bunların arasında tıbbi ve radyoloji uzmanı da geldi. Biz artık kemoterapi hastalarını Ankara’ya sevk etmiyoruz. Kemoterapi tedavisi alan hastalar özel hastalar. Onun için burada bu hizmeti vermeye başladık. Şimdi yeni hedeflerimizden biri radyasyon onkolojisi uzmanının ataması yapıldı ve göreve başladı. Radyo terapiyi burada yapabilmek için belli şartlar var ve bunun için çalışmalarımızı yapıyoruz. Kurumdan bunla ilgili yatırım izni alarak bunu da buraya kazandırma gayretimiz var. Kemoterapi Karabük’te büyük bir açığı kapattı. Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde üniversiteden 22 tane yardımcı doçent ve doçent ataması ile şuan 69 tane çalışan öğretim üyemiz var. Şuan doktor açığımız yok ve geçen seneye göre biraz daha iyiyiz. Bu ayın sonunda yeni bir atama var ve bu dönemde 5 bin 600 tane doktor ataması olacağından bize de ciddi bir atama yapılmasını bekliyoruz. Şuan Karabük’te bir tek sıkıntımız Kadın doğum uzmanı ile ilgili. Buda Üniversitede 3 tane yardımcı Doçent arkadaşımız çalışıyordu ve üçü aynı anda ayrılınca sıkıntı ortaya çıktı. Kadın doğum’da Zonguldak’tan geçici görevle çalışan doktorumuz var. Bu yeni yapılacak atamalarda Kadın Doğum uzmanı sıkıntımız inşallah giderilecek. Karabük halkının sağlık alanında iyi bir hizmet aldığını düşünüyorum. Genel Sekreter olarak katıldığımız bazı illere gidip gördüğümüzde fiziki mekan, yapılan ameliyat, doktor ve çalışan sayısında Karabük Türkiye’nin üst sırasında olan bir il. Bunu daha da yükseltmek için ekip olarak çalışıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden Karabük Sağlık Alanında Yeni Hizmetlere Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabük Sağlık Alanında Yeni Hizmetlere Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı