« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabük puan vermeyecek

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü, Fenerbahçe ve Trabzonspor'un şampiyonluğu hak ettiğini, ancak amaçları doğrultusunda her iki maçı da kazanmak istediklerini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Kardemir Karabükspor, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına dün akşam başladı. Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Yücel İldiz, Ankaragücü karşılaşmasında hakemin penaltıyı önce verip sonra iptal ettiğinin sorulması üzerine, "O kararın yorumu medyada yeteri kadar yer aldı ve spor otoriteleri konuştu. Ankaragücü bizim için stratejik önemi olan bir maçtı. Rakibimiz bize yakındı. Kazanamasak bile kaybetmememiz gerekiyordu. Bol pozisyonlu bir karşılaşma oldu. Maçın son dakikaları enterasan geçti. Netice itibarı ile deplasmanda puan iyidir" dedi.

Türkiye'nin gözünün üzerlerinde olduğunu ifade eden İldiz, "Sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe ve Trabzonspor maçları var. Sezon başından bugüne kadar kulüp olarak, kurum olarak, futbolcusuyla, taraftarıyla bir bütünlük halinde Karabükspor'un neler yapması gerektiğini, sezon başında hedeflerimizin ne olduğunu açıkladık. 'Şehrimizi en iyi şekilde temsil emek istiyoruz' dedik. Bugüne kadar futbol otoritelerinden aldığımız eleştiriler son derece olumlu yönde oldu. İstediklerimizi yapabildik diye düşünüyorum. Bugüne kadar oynadığımız her müsabakada kendi oyunumuzu sahaya yansıtarak kazanmak için her şeyi yapmaya çalıştık. Fenerbahçe maçı da bunlardan bir tanesi olacaktır" diye konuştu.

Mütevazı bir şehrin kurum takımı olduklarını hatırlatan İldiz, şöyle konuştu:

"Neyi ve neleri temsil ettiğimizi gayet iyi biliyoruz. Bu anlamda şehrimiz adına futbolcu arkadaşlarım bu iki müsabakada en iyi şekilde temsil haklarını kullanacaklardır. Bu maçlarda kentimiz adına güzel bir futbol bayramı, futbol şöleni olacaktır. İki güzide kulübümüz şampiyonluğu sonuna kadar hak ediyorlar. Ama bizim de Karabükspor olarak kendi pencerimiz var, amaçlarımız var. Bu amaçlarımız doğrultusunda her gün üstüne katarak daha iyi bir futbol oynamak istiyoruz. Sahamızda daha etkili oynuyoruz ve bu özelliğimizi kullanarak şampiyonluğu ilgilendiren iki karşılaşmada da iyi oynayarak kazanmak istiyoruz."

Fenerbahçe maçını kazanma adına herşeyi yapacaklarını vurgulayan İldiz, açıklamasına şöyle devam etti:

"Spor otoriteleri şampiyonluğu belirleyecek kilit maçlardan birinin Karabükspor olduğunu söylüyorlar. Bizim bu konuda yorum yapmamız doğru olmaz. Tüm takımlar önemlidir. Her müsabaka çok önemlidir. Hangi takımın hangi skoru alacağı belli olmadığı için futbol bu anlamda caziptir. Biz şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Fenerbahçe maçı bunlardan biri. İki güzide kulübümüzü burada en iyi bir şekilde ağırlayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın ve bu konuda hiçbir endişem yok. Ama futbol adına, çağdaş futbol adına, futbola katkı vermek adına sahaya çıkıp kazanma adına her şeyi yapacağız."

Stadyumla ilgili eleştirilere de değinen İldiz, "Sahamızla ilgili çok konuşuluyor.Şu anda saha zeminimiz en iyi zeminlerden bir tanesi.Sezon başında zeminimiz bozuktu ama şu anda gayet iyi. Sadece tribünlerimiz onarımda olduğu için seyirci sayısı ile alakalı sıkıntı var. Ama onun haricinde zemin konusunda kimsenin bir şey söyleyeceğini zannetmiyorum" diye konuştu.

İldiz, Emenike'nin, Fenerbahçe'ye transfer olacağı yönündeki haberlerle ilgili soruyu ise, "Biz bu haberlere gülüyoruz. Çünkü sürekli oluyor ve bu nedenle ne biz, ne de Emenike etkilenmiyor. Biz bir takımız ve takım oyunu oynuyoruz" diyerek cevapladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz