Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabük puan almakta kararlı

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, Trabzonspor maçında kazanma adına her şeyi yapacaklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hafta sonu Trabzonspor ile karşılaşacak olan Kardemir Karabükspor, dün akşam Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu'nda çift kale maç yaptı. Tozo, Şenol, Muhammet Hanifi, Emenike, Bülent Bal, Yasin sakatlıkları nedeniyle, Bülent Ataman izinli olması, Birol ise kart cezalısı olması nedeniyle çift kale maçta yer almadı. Türkiye'nin gündemindeki maçların kentlerinde oynanmasının kendileri adına güzel olduğunu söyleyen Yücel İldiz, "Şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bizim kendi penceremizden baktığımız zaman hakikaten ligin başından bugüne kadar genel olarak kendi oyun karakterimizi sahaya yansıtmaya çalışan, çağdaş futbol oynamaya çalışan ve ligde amaçladığı yerlerde gezen, bugüne kadar da basından aldığımız eleştirilere baktığımız zaman doğru yolda olduğuna inandığımız bir Karabükspor var. Bunu her müsabakada göstermeye çalıştık" dedi.

Trabzonspor maçında kazanma adına her şeyi yapacaklarını ifade eden İldiz, "Şampiyonluğa oynayan iki güzide kulübümüz kafa kafaya gidiyorlar. Fenerbahçe'yi burada centilmence ağırladık. Ama sahada kıyasıya mücadele oldu. Kazanma adına her şeyi yaptık. Onlar kazandı. Tebrik ettik ve centilmence yolcu ettik. Bu hafta Trabzonspor gelecek. Kendilerini en iyi şekilde ağırlayacağız. Hiç kimsenin bundan endişesi olmasın. Ama sahadaki mücadelemizi en iyi şekilde, kazanma adına her şeyi yapacağız. Tüm kulüplerimiz dostlarımız, ama sahada herkes kendi mücadelesini veriyor. Sonuç ne olursa olsun onları centilmence uğurlayacağız. Karabükspor saha içinde ve dışında güzel bir sınav veriyor. Şu ana kadar da aldığımız eleştirilerde olumlu. İnşallah son maçımızdan da alnımızın akıyla çıkarız" diye konuştu.

İldiz, 8 oyuncularının sakat ve cezalı olduğunun hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:

"8 oyuncumuz sakatlıklardan ve cezalardan dolayı yok ama biz hep takım oyunu oynuyoruz, şahıslar üzerine kurulu bir ekip değiliz. Bunu hep ispat ettik, her müsabakada gösterdik. Bu müsabakada da böyle olacak"


Bunları da Beğenebilirsiniz