« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabıyık'tan İzmir mesajı

Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık, “İzmir halkı bu yıl Şampiyonlar Ligi'ne ayrı bir tat katacaktır” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karabıyık, Arkas Spor'un uluslararası arenada mücadele edeceği Avrupa Şampiyonlar Ligi için hazırladığı tanıtım kitapçığında, İzmirli voleybolseverlere mesaj yayımladı.

İzmir temsilcisi Arkas Spor'un daha önce 2009 yılında Challenge Kupası'nı kazandığına, geçen yıl da aynı kupada ikinci olduğuna işaret eden Karabıyık, Arkas Spor'un, bu sezon 19 Ekim Çarşamba günü Bulgaristan'dan CSKA Sofya takımı oynayacağı ilk maç ile başlayacağı Avrupa Şampiyonlar Ligi mücadelesinde, grup maçlarından play-off etabına kalmak için çaba göstereceğini belirtti.

Karabıyık, kulüpler bazında yalnız Avrupa'nın değil, dünyanın da en prestijli spor organizasyonlarından biri olan Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin, İzmir'in olimpik ruhu çok yüksek spor seyircisinin, coşkulu misafirperverliğiyle prestijini daha da yükselterek taçlanacağına inandığını ifade ederek, şunları kaydetti:
“İzmir halkı, sportif heyecanını tüm kategorilere aynı içtenlikle taşıyabilen, müsabakanın gidişatı nasıl olursa olsun takımını kuvvetle destekleyen, coşkusundan ödün vermeyen ancak centilmenlikten asla vazgeçmeyen yapısıyla bu yıl Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne ayrı bir tat katacaktır.
Tribünlerin mücadele sevinci ve Arkas Spor'a tezahürat desteği, eminim organizasyona estetik bir başka boyut daha getirecek. Yalnız sahada olan bitenin değil, tribünlerde olup bitenin de ilgi çekeceği son derecede farklı bir seyir zevki oluşturacaktır.”

Mesajında, Arkas Spor ile aynı grupta yer alan Yunanistan'dan Iraklis Thessaloniki, Belçika'dan Noliko Maaseik ve Bulgaristan'dan CSKA Sofya takımlarına da başarı dileyen Karabıyık, Arkas Spor'un İzmir'e gelecek tüm konuklarını daha önce olduğu gibi en iyi şekilde ağırlamayı sürdüreceğini, federasyon olarak da üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Karabıyık, Arkas Spor'a Avrupa Şampiyonlar Ligi play-off yolunda başarılar dileyerek, “İdari ve sportif anlamda alacakları sonuçlar için tüm yöneticilerine ve sporcularına şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz