VAN HABERLERİ

Karabıyık’tan Kara Gün Olarak Tarihe Geçen 28 Şubat Açıklaması

IHA
28.02.2015 - 09:20Son Güncelleme :

AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ABDULHEKİM KARABIYIK 28 ŞUBAT SÜRECİ İLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

Ak Parti Van Milletvekili aday adayı Abdulhekim Karabıyık 28 Şubat süreci ile ilgili bir açıklama yaptı.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Ak Parti Van Milletvekili aday adayı Karabıyık; “28 Şubat mimarları yanılsa da demokrasi tarihine kara bir leke olarak gecen bir süreçti. 28 Şubat 1997’de yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlayan ve irticaya karşı olduğu iddia edilen, ordu ve bürokrasi merkezli bir süreçti. Türkiye siyasi tarihine geçen kararlar ve kimilerince bir dönüm noktası olan bu kararların uygulanması sırasında Türkiye’de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda yaşanan değişimlere neden olan bir süreç idi. On binlerce mağduru ve ekonomiye verdiği milyarlarca liralık zarar hiç unutulmadı ve unutulmayacak” dedi.
Demokrasi ve özgürlük mücadelesinin kolay olmadığını, bugünlere de kolay gelinmediğini hatırlatan Karabıyık, “28 Şubat demokrasiye yapılmış bir müdahaledir. Bugün artık bu tür müdahalelerin çok geride kaldığını görüyoruz. Yeni Türkiye’de son 12 yılda çok önemli mesafeler katletti. Ancak bu mesafeleri katletmek kolay olmadı. Bunun için çok büyük bedeller ödendi. Acılar yaşandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hapse götüren bu şiir ne idi hatırlayın.1912 yılında Ziya Gökalp tarafından yazılan Asker Duası isimli şiir; “Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker, bu ilahi ordu dinimi bekler, Allahu Ekber, Allahu Ekber”. Bu şiir Sayın Cumhurbaşkanımızı hapse götürdü. Böyle bir şiir için bir insan hapse atılabilir mi? Ne yazık ki oldu. 28 Şubat tarihimize çalınmış kara bir lekedir. Türkiye’de demokrasi mücadelesi kolay olmadı. Bugünlere de kolay gelmedik. Allah milletimize bir daha 28 Şubatlar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Karabıyık’tan Kara Gün Olarak Tarihe Geçen 28 Şubat Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 09 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabıyık’tan Kara Gün Olarak Tarihe Geçen 28 Şubat Açıklaması haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:11
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:55
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı