« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabıyık 5 yıllık dönemlerini değerlendirdi

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, kulüplerin reklam ve sponsorluk gelirlerinde yüzde 2 bin 500 artış olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karabıyık, Üsküdar'daki Volley Hotel'de basın mensuplarıyla değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantıda bir sunum yapan Karabıyık, göreve geldikleri 2006 yılından itibaren geçen 5 yıllık sürede yaptıklarını anlattı.

Karabıyık, 28 Mart 2009'dan itibaren voleybolun iddia kuponlarında yerini aldığını, iddiadan bugüne kadar kulüplere 14 milyon 863 bin 507 lira gelir sağlandığını belirtti.

Aroma ve Teledünya sponsorluklarından 2 milyon 797 bin liranın kulüplere aktarıldığını, toplamda kulüplere sağlanan mali kaynağın 17 milyon 660 bin 507 liraya ulaştığını anlatan Karabıyık, “Kulüplerin elde ettiği ve bize bildirdikleri reklam ve sponsorluk gelirlerinde de yüzde 2 bin 500 artış olmuş” dedi.

Avrupa kupalarına katılan takım sayının erkek ve bayanlarda arttığını belirten Karabıyık, kulüplerin ve milli takımların elde ettiği başarıları hatırlattı.

Karabıyık, lisanslı sporcu sayısının 145 bin 142'ye yükseldiğine, 2005-2006 sezonunda “neredeyse yok denilecek” canlı yayın sayısının 2010-2011 sezonunda 337'ye yükseldiği, “Voleybol TV”nin internetten yayına başladığına değinerek, biletli seyirci sayısının da yıldan yıla arttığını da vurguladı.

Alanya'daki Avrupa Plaj Voleybol Merkezi tesisinin yapımı konusunda idari yargı kararı nedeniyle duraksama olduğunu dile getiren Karabıyık, alternatif yerlerin olduğunu, bu konuda çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Erol Ünal Karabıyık, kendi dönemlerindeki tesisleşmeden, yapılan voleybol salonlarından, 2011-2012'de inşa edilecek tesislerden de bahsetti.

2012 Londra Olimpiyatları Bayanlar Avrupa Kıta Eleme Müsabakaları'nın İstanbul'da 1-6 Mayıs 2012'de yapılacağını belirten Karabıyık, “Olimpiyatla ilgili ciddi bir heyecanı yaşayacağız” diye konuştu.

Karabıyık, toplantıda mali konularla ilgili bilgi de verdi.

Toplantıya, yönetim kurulu üyeleri Mustafa Ekşi, Özkan Mutlugil ve Serdar Keskin de katıldı.

MUTLUGİL: “YABANCI KONUSUNU TARTIŞIYORUZ”

Toplantıda soru-cevap bölümünün sonunda söz alan federasyon yönetim kurulu üyesi Özkan Mutlugil, yönetim kurulu içinde yabancı oyuncu konusunu tartıştıklarını ifade ederek, “Neden tartışıyoruz? Daha önce aldığımız kararlar var, ama hepimiz sağduyulu baktığımız zaman şu anki çerçeveye ihtiyaç olduğu için tartışıyoruz” dedi.

Bu konuda haber bekleyen kulüplerin “Ne zaman netleşecek?” sorusunu sorduğunu düşündüğünü belirten Mutlugil, “Burada çok önemli bir karar aşamasındayız. Yönetim kurulu olarak başkanımızın başkanlığında tartışıyoruz. Ama net bir açıklama yapmamız gerekiyor. Çünkü havada bazı şeylerin olmaması lazım. Net bir tarih konuşmanın doğru olacağını düşünüyorum. 24 Mayıs'ta yönetim kurulu toplantısını mı söylememiz lazım, kulüplerin de yollarını belirlemeleri açısından” diye konuştu.

Bunun üzerine, başkan Erol Ünal Karabıyık, şunları kaydetti:
“Ben bu soruya günlerdir muhatap oluyorum. Günlerdir de cevap veriyorum. Çok net bugün 2 1'dir alınan karar. Ama 24 Mayıs'ta bu konu konuşulup, 'Yok, 2 1'i değiştirdik' diye bir karar alalım diye bir görüşse ifade etmek istediğin şey 24 Mayıs'ı bekleriz. Belki bizim tereddüt göstermemiz tereddüte sebep oluyor. Ben çok net ifade ediyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler