Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Karabay yeni rekor denemesinde

Tüplü dalış ekipmanlarıyla 2009'da 135 saat 2 dakika 19 saniye su altında kalarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Cem Karabay, yeni rekor denemesinde 42 saat 50 dakikadır suyun içinde kalmayı başardı.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Caddebostan sahilde kurulan 24 metrekarelik ve 83 tonluk dev havuzda rekor dalışı süren Cem Karabay 23.00'da mercimek çorbası içip tavuk yedi. Yemek sonrası havuz içinde arkadaşları ile playstation oynayıp müzik dinledi. 22 Ekim'de saatlerin 19.30'u gösterdiğinde ekibi ile birlikte ilk 24 saati doldurma sevinci yaşanırken, bugün de 48 saat çoşkusu yaşanacak.

Dün gece de yaklaşık 5 saatlik bir uyku ile güne başlayan Cem Karabay sabah kahvaltıda sosis ve yumurta yedi. Daha sonra internetten dün ve bu sabah Dünya'da ve Türkiye'de meydana gelen gelişmeleri takip eden Cem Karabay kendisi ile ilgili çıkan haberleri gördükten sonra kendisine destek veren Türk medyasına şu mesajı gönderdi, "Değerli Türk medyası bana ilk rekorumda da oldupu gibi inanıp destek verdiğiniz için müteşekkirim. Sizlerin yüce Türk halkını bidirirken benimle ve rekorumla ilgili yapmış olduğunuz yorum ve haberler beni rekorum süresince büyük motive kaynağı oluyor. Bu rekoru yüce Türk milleti için Allah sağlıkta bir sorun yaşatmaz ise 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramımızda tamamlamayı planlıyorum. Hepinize ve destek veren herkese tek tek teşekkür ediyorum. Sevgi ve saygılarımla."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler