Gündem Haberleri

  Karabaş’a 51 bin TL ‘otel’ faturası

  Özge EĞRİKAR / İSTANBUL
  30.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fatma Oya Pak, köpeği Karabaş’ı bıraktığı bir köpek bakım otelinden geri almayınca çıkan masrafın tahsili için hakkında 51 bin liralık dava açıldı.

  KÖPEKLERE, konaklama hizmeti veren Beykoz’daki bir köpek oteli, Kangal cinsi Karabaş’ın sahibi Fatma Oya Pak’a 51 bin liralık fatura çıkarttı. Karabaş’ın şubat ve mart aylarına ait konaklama ücretinin tahsili için otelin avukatı Banu Geydir, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde alacak davası açtı. Pak Holding’in sahiplerinden Engin Pak’ın kızı ve holdingin eski ortağı Fatma Oya Pak’a açılan davanın dilekçesinde şu suçlamalar yer aldı:

  FATURALARINI ÖDEMEDİ

  “Köpek otelinde bir süreliğine bırakılan Karabaş’ın bir aylık konaklama faturası ödenmedi. Otel yetkilileri de ücretin ödenmesi ve köpeğini alması için davalıya telefon açtı. Köpeğini almayınca da ihtarname çekildi ama Pak’tan yine ses çıkmadı.

  GÜNLÜK KONAKLAMA 250 TL

  Saldırgan bir köpek olan ‘Karabaş’, diğer tüm odalar boş bırakılmak şartıyla genişçe bir alanda konaklatıldı. Ciddi gelir kaybına uğrayan köpek oteli yetkilileri, davalının bilgisi dahilinde günlük konaklama ücretini 250 liraya çıkardı. Israrlı telefonlar sonucu Pak, 26 Mart’ta bir görevliyi otele gönderdi. Oteli yetkilileri de aynı gün konaklama ve diğer ücretlere ilişkin fatura bedelini, davalının gönderdiği kişiye vererek ücretlerinin ödenmesini istedi. Ancak ödeme yapılmadı.”

  Kedi yüzünden tehdit edilmişti

  Bebek’te oturan Fatma Oya Pak, 2011’de sokakta beslediği kedileri istemeyen komşuları tarafından tehdit edildiği iddiasıyla savcılığa başvurmuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı