İZMİR HABERLERİ

Karabağlar'dan Çanakkale gezisine yoğun ilgi

DHA
27.03.2017 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

KARABAĞLAR Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası kapsamında Çanakkale ve Gelibolu Yarımadası'na anma gezisi düzenlendi. Yoğun ilgi gören geziye 6 otobüsle 276 kişi katıldı.

Geziye Karabağlar ilçe mahalle muhtarları, dernek ve çeşitli sivil toplum kuruluşları üyelerinin yanı sıra Karabağlar Kent Konseyi üyeleri de katıldı. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, yolculuk öncesi 276 kişilik kafileyi ziyaret ederek, kafile üyelerine iyi vakit geçirmeleri dileğinde bulundu. Ardından da hareket saatine kadar kafile üyeleriyle sohbet ettikten sonra onları uğurladı. Üçyol Uğur Mumcu Parkı'ndan hareket eden 6 otobüslük kafile, sabahın erken saatlerinde Çanakkale'ye ulaştı. Kahvaltının ardandın da vapurla Gelibolu Yarımadası'na geçildi. Türkiye'nin her yerinden ziyaretçilerin akınına uğrayan Yarımada'da farklı güzergahlarda şehitlik ve anıt ziyaretleri gerçekleştiren kafile, uzman rehberlerle tabyaları, Seyit Onbaşı Anıtı ve Çanakkale Deniz Savaşları'nın yapıldığı bölgeleri ziyaret etti. Gezinin ikinci bölümünde kara savaşlarının yapıldığı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de başarılar gösterdiği bölgeler ziyaret edildi. 1915 yılında meydana gelen Çanakkale Savaşı'nda yaşananlar olaylar ve Türk askerinin kahramanca mücadelesi kafileye anlatılırken, Conk Bayırı, Atatürk Anıtı, Meçhul Asker Mezarı, gerçek şehitlikler ve temsili şehitlikler, Çanakkale Şehitler Abidesi ziyaret edildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karabağlar'dan Çanakkale gezisine yoğun ilgi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabağlar'dan Çanakkale gezisine yoğun ilgi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı