İZMİR HABERLERİ KARABAĞLAR HABERLERİ

Karabağlar'daki proje yarışmasında kazananlar belli oldu

DHA
08.01.2018 - 14:11Son Güncelleme :

KARABAĞLAR Belediyesi tarafından ulusal çapta düzenlenen ve çok yüksek bir katılımın gerçekleştiği 'Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması', ödül töreni ve kolokyum ile sona erdi.

DHA

 

İlçenin gelişmesi ve modern bir yapıya kavuşması için çalışmalarını sürdüren Karabağlar Belediyesi, İzmir'in 3. Büyük Kent Meydanı proje yarışmasının ardından, bu kez de Uzundere'de yapılması planlanan 'Cemevi Sosyokültürel Merkez Ulusal Mimari Proje Yarışması' düzenledi. Yoğun ilginin gösterildiği ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden ekiplerin 135 proje ile başvurduğu yarışmada, jürinin değerlendirmesi sonucu kazananlar belli oldu. Karabağlar Belediyesi Muzaffer İzgü Konferans Salonu'nda ödül töreni ve kolokyum düzenlendi. Törene jüri üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri,  muhtarlar, meclis üyeleri ile çok sayıda Karabağlarlı vatandaş katıldı.

Bu yarışmanın, Karabağlar Belediyesi'nin ulusal düzeyde gerçekleştirdiği 2. proje yarışması olduğunu belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, "Toplam katılımcı sayısının 135 olması sevindirici. Amacımız böyle bir merkez oluştururken bu alandaki gelenek, görenek ve inanca uygun bir merkezin doğru bir şekilde projelendirilip halka sunulmasını sağlamaktır. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Ortaya çok güzel projeler çıktı" dedi.

"KENTİMİZİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

ÖNEMLİ İSİMLER GÖREV ALDI

İçerisinde ibadethanenin dışında aşevi, kütüphane, çok amaçlı salon, eğitim atölyeleri, kafe ve sosyal mekanların bulunacağı proje yarışmasının jüri başkanlığını Mimar Doç. Dr. Deniz Dokgöz yaptı. Asli jüri üyeleri Mimar Prof. Dr. Hikmet Sivri Gökmen, Mimar Mehmet Kütükçüoğlu, İnşaat Mühendisi Muzaffer Tunçağ ve Mimar Öğretim Görevlisi Can Gündüz, danışman jüri üyeleri Sosyolog Prof. Dr.Özkan Yıldız, Mimar Dr. Dürrin Süer, Dr. Gani Pekşen, Halk Bilimci Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ersal,  Mimar ve Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Hepşengünler, yedek jüri üyeleri Mimar Yelda Tuna ve İnşaat Mühendisi Deniz Alkan ve raportörlüğü ise Nil Yaprak, Seda İlhan ve Yasemin Musal dan oluştu.

KAZANANLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Yapılan değerlendirme sonunda birincilik ödülünü Mimar Sinan Üniversitesi'nden Mustafa Barış Yegena ile Trakya Üniversitesi'nden Özge Özkul'un yaptığı proje kazandı. Başkan Muhittin Selvitopu birincilere ödüllerini vererek tebrik etti. Yarışmada ikinciliği Bahçeşehir Üniversitesi'nden Mehmet Metin Polat ile Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Bilge Altuğ kazanırken, üçüncülüğü ise Yıldız Teknik Üniversitesi'nden İbrahim Eyüp, Hakan Deniz Özdemir ve Olcay Ovalı Eyüp elde etti. Yarışmada 1'inci 70 bin TL, 2'nci 50 bin TL, 3'üncü ise 30 bin TL para ödülü kazanırken, mansiyon alan 5 proje ekibine de 15'er bin TL para ödülü verildi.

Karabağlardaki proje yarışmasında kazananlar belli oldu

KOLOKYUM DÜZENLENDİ

Yarışmanın ödül töreninin ardından düzenlenen kolokyuma Doç. Dr. Ferhat Hacıalibeyoğlu, Yrd. Doç.Dr. Mehmet Ersal, Doç. Dr. Mehmet Dokgöz, İnşaat Mühendisi Muzaffer Tunçağ, Öğretim Görevlisi Can Gündüz ve Prof. Dr. Hikmet Sivri Gökmen katıldı. Kolokyumda jüri üyeleri, eserlere ilişkin değerlendirme yaparken göz önünde bulundurdukları kriterlere dair açıklamalarda bulundu.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabağlar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabağlar ilinden Karabağlar'daki proje yarışmasında kazananlar belli oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ocak 2018 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabağlar'daki proje yarışmasında kazananlar belli oldu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  07:46
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:06
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı