IĞDIR HABERLERİ

Karabağ Azatlık Teşkilatı’nın Tuzluca Ziyareti

IHA
29.09.2015 - 11:42Son Güncelleme :

TUZLUCA DAKİ ERMENİCE YAZIYA AZERBAYCAN VE TÜRKİYE'DE FAALİYET YÜRÜTEN STK'LARDAN TEPKİ GELDİ

IHA

Azerbaycan Karabağ Azatlık Teşkilatı Genel Başkanı Akif Nağı, Tuzluca ilçe girişinde dört dilde yazılan ‘Hoş geldiniz, güle güle’ tabelasında Ermeniceye yer verilmesine tepki gösterdi.
Türkiye’deki bazı illerde bir takım görüşmelerde bulunmak için gelen Azerbaycan Karbağ Azatlık Teşkilatı üyeleri, Tuzluca ilçesindeki giriş çıkışlarda belediyenin Ermenice yazılı tabelasına tepki gösterdiler. Tuzluca’nın girişinde belediye tarafından Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Ermenice ‘Hoş geldiniz güle güle’ yazılan kemerin önünde bir araya gelen Azerbaycan Karabağ Azatlık Teşkilatı ile Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) üyeleri, ellerindeki Türkiye ve Azerbaycan bayrakları ile belediyeyi protesto ettiler. Burada açıklama yapan Karabağ Azatlık Teşkilatı Genel Başkanı Akif Nağı, bu olayın Azerbaycan camiasında çok ciddi rahatsızlık oluşturduğunu belirtti. Nağı, “Biz her zaman demişiz ki, bir millet iki devletiz. Nasıl olur Azerbaycan’a karşı işgal yapmış, on binlerce insanı yurdundan etmiş, binlerce insanı katletmiş Ermeniler burada tebliğ edilir. Bu durum çok rahatsız etti bizi. Bizde bu rahatsızlıktan ötürü buraya geldik. Böyle bir anda biz öz kardeşlerimizin yanında olmayacaksak, söylediğimiz sözlerin hiçbir manası yoktur. Bu ilçede bir kişi dahi olsa Ermeni yaşamıyor. Kimsenin gelip bunu okuyacağı yok, bu mantıksız bir şeydir. Başka maksatlar var burada. Asırlarca Kürtler, Türkler, Azeriler bir yerde yaşamışlar. Şimdi kimdir bu konuları açanlar? Bize göre Ermeni parmağı var burada. Biz bu konuları boş bırakmamalıyız. Karabağ’da da böyle oldu, ufak ufak başladılar, Dağlık Karabağ’a gittiğinizde Rusça ve Ermenice yazılar yazıyorlardı. İşlerini yavaş yavaş gördüler. Bu konu sıradan bir konu değil, önüne geçilmelidir. Ciddi şekilde itirazlar yapılmalıdır. Devlet seviyesinde, bu meselenin ortadan kaldırılması için adım atılmalıdır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Iğdır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Iğdır ilinden Karabağ Azatlık Teşkilatı’nın Tuzluca Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karabağ Azatlık Teşkilatı’nın Tuzluca Ziyareti haberi güncellenecektir.

IĞDIR İLÇELERİ

IĞDIR NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:19
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  12:06
 • İkindi
  14:32
 • Akşam
  16:47
 • Yatsı
  18:21
Sayfa Başı